هدر موبایل
1389/04/16 09:22:00
سرویس اقتصادی
رییس کمیسیون عمران: مطابق با ابلاغیه رهبر انقلاب صورت می‌گیرد

جهت‌دهی سیستم حمل و نقل به سوی حمل و نقل ریلی

**رییس کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی با استقبال از ابلاغ سیاست های کلی اصلاح الگوی مصرف به لزوم اجرایی شدن هرچه سریعتر این ابلاغیه اشاره کرد و گفت: کمیسیون عمران و مجموع نمایندگان مجلس تمام تلاش خود را برای اجرایی شدن این ابلاغیه به کار خواهند برد.

"علی اکبر آقایی مغانجوقی" با اشاره به اینکه ابلاغیه مقام معظم رهبری در مورد اصلاح الگوی مصرف حاصل یک فرایند کارشناسی پیشرفته است و با مشورت مجمع تشخیص مصلحت نظام ارائه شده است، گفت: تمام مجموعه مجلس و دولت باید سعی کنند تا هرچه سریعتر این سیاست ها اجرایی شود تا شاهد اصلاح شیوه مصرف و به تبع آن پیشرفت فرهنگی و اقتصادی کشور باشیم.

رییس کمیسیون عمران با اشاره به یکی از مفاد ابلاغیه مقام معظم رهبری در رابطه با توسعه حمل و نقل ریلی شهری و بین شهری گفت: اولویت توسعه راه آهن در طول برنامه چهارم و پنجم مد نظر قرار گرفته شده و بعد از این نیز مطابق با ابلاغیه رهبر انقلاب هدف ما در مجلس و قانونگذاری سوق دادن سوق دادن سیستم حمل و نقل به سوی حمل و نقل ریلی خواهد بود.

وی همچنین افزود: هم در مورد قطار شهری و هم قطار بین شهری تلاش خواهد شد تا زیر ساخت ها افزایش پیدا کند تا بتوانیم در آینده حمل و نقلی  سریع و ارزان داشته باشیم.

آقایی همچنین به نقش موثر بخش خصوصی در توسعه حمل و نقل ریلی اشاره کرد و افزود: استفاده از بخش خصوصی در راستای اهداف اصلاح الگوی مصرف کمک کننده خواهد بود چرا که بخش خصوصی سعی می کند تا با حداقل سرمایه گذاری بیشترین بهره وری را فراهم کند.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet