ایام محرم 1398
1389/04/16 09:23:00
سرویس اقتصادی
نماینده آبادان هشدار داد:

واردات بی‌رویه ماهی، تهدیدی برای صنعت ماهیگیری

**نماینده آبادان با اشاره به ظرفیت بالای خلیج فارس و دریای خزر برای رشد صنعت ماهیگیری از واردات بی رویه ماهی های خارجی انتقاد کرد و گفت: واردات ماهی تهدیدی برای صنعت ماهیگیری کشور است.

"سیدعلی موسوی جرف" نماینده مردم آبادان در مجلس شورای اسلامی  با اشاره به این موضوع که دریای خزر و خلیج فارس از ظرفیت بالایی برای تامین نیاز کشور به ماهی و فرآورده های آن برخوردار هستند گفت:  واردات بی رویه ماهی و فرآورده های مربوط به آن باعث می شود تا صنعت ماهیگیری در کشور ما تضعیف شود که این موضوع  به نوبه خود بر روی میزان برداشت ماهیگیران ما از سفره های دریایی مشترک در خلیج فارس و دریای خزر تاثیر می گذارد و باعث زیان اقتصادی به ماهیگیران نیز می شود.

وی همچنین تاکید کرد : باید برای حمایت از صنعت ماهیگیری و پرورش ماهی در داخل کشور که ربط مستقیمی با موضوع اشتغال دارند جلوی واردات بی رویه ماهی را به کشور گرفت.

موسوی جرف ضمن بیان این مطلب که اگر دولت طبق برنامه چهارم توسعه نتواند جلوی واردات ماهی را بگیرد برای جلوگیری از زیان رسیدن به تولید کنندگان داخلی و صیادان ایرانی باید تعرفه ماهی های وارداتی را تا حدی بالا ببرد که دیگر برای وارد کننده صرفه اقتصادی نداشته باشد.

سخنگوی کمیسیون اقتصادی مجلس همچنین با اشاره به اهمیت اشتغالزایی در کشور و جلوگیری از متضرر شدن بخش خصوصی  خواستار حمایت بیشتر دولت از تولید کنندگان داخلی اقلام دامی و فرآورده های مربوط به آن شد.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet