خبرگزاری خانه ملت

ایام محرم 1398
1389/04/16 09:59:00
سرویس اقتصادی
عبدالرضا ترابی تاکید کرد:

رکود اقتصادی توام با تورم بی‌صدا

**نماینده مردم گرمسار در مجلس گفت: در حالی که دوران رکود اقتصادی را طی می‌کنیم درگیر تورم بی‌صدا هستیم.

"عبدالرضا ترابی" عضو کیسیون اقتصادی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت با بیان اینکه مردم با تورمی بیش از آمارهای اعلام شده مواجه هستند، تاکید کرد: در حالی مردم با تورم دست به گریبان هستند که  با رکود و تحریم اقتصادی مواجه هستیم در نتیجه ارقام اعلام شده از سوی بانک مرکزی واقعی نیست.

وی ادامه داد: بانک مرکزی کاهش 5/0 درصدی را در نتیجه معدل‌گیری از قیمت 30 کالای مصرفی مردم اعلام کرده است که با توجه به بها کالاهای اساسی به دور از واقعیت است.

عضو کمیسیون اقتصادی با بیان اینکه برای محاسبه نرخ تورم باید 30 کالای ضروری مردم انتخاب شود، تصریح کرد: مواد غذایی چون گوشت، برنج، روغن و نان که در حال حاضر با نرخ آزاد در شهرها ارائه می‌شود از جمله کالاهای اساسی مردم است، از آنجا که بیش از 80درصد درآمد مردم صرف کرایه خانه یا خرید منزل می‌شود باید این هزینه را در محاسبه نرخ تورم مدنظر گرفت.

وی تاکید کرد: آنچه مسلم است تورمی که مردم با آن روبه‌رو‌هستند بیش از آماری است که بانک مرکزی اعلام کرده است.

ترابی با بیان اینکه اگر در مرحله شکوفایی اقتصادی  بودیم مشکی پیش نمی‌آمد، افزود: ما در زمانی با تورم دست به گریبانیم که رکود اقتصادی را هم به دنبال داریم، اگر در دوره شکوفایی اقتصاد بودیم می‌توانستیم با تورم مقابله کنیم.

وی ادامه داد: تحریم شورای امنیت، آمریکا و اروپا مزید بر علت شده است و بیش از گذشته با رکود اقتصادی توام با تورم بی‌صدا روبه‌رو هستیم.

عضو کمیسیون اقتصادی با بیان اینکه هدفمند کردن یارانه‌ها اگر درست اجرا نشود به تورم دامن خواهد زد، تاکید کرد: با اجرایی شدن هفدمند کردن یارانه‌ها سودجویان با انبار کالاهای ضروری به راحتی می‌توانند به افزایش نرخ تورم دامن بزنند.

وی ادامه داد: این درحالی است که دولت باید نسبت به انبار و ذخیره کالاهای ضروری اقدام کند تا در چنین مقطعی از تورم بکاهد.

ترابی با بیان اینکه هدفمندکردن یارانه‌ها در نهایت به سود کشور و نفع مردم است، تصریح کرد: با اجرای صحیح این لایحه در زمان تحریم اقتصادی می‌توانیم با اتکا به امکانات و تولیدات داخلی با تورم مقابله کنیم.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet