هدر موبایل
1389/04/16 10:14:00
سرویس دیگر رسانه‌ها_
اسماعیل کوثری:

کوچکترین بازرسی از کشتی‌های ایرانی را مقابله به مثل می‌کنیم

**نایب رئیس کمیسیون امنیت ملی مجلس با تاکید بر این که صدور قطعنامه اخیر علیه ایران نشانه سردرگمی سیاستمداران آمریکایی در مواجهه با ایران است گفت: ملت و دولت ایران با مدیریت توانمند خود و با کمترین هزینه این قطعنامه را پشت سر می‌گذارد.

محمد اسماعیل کوثری نماینده مردم تهران و نائب رئیس مجلس شورای اسلامی با اشاره به قعطنامه اخیر شورای امنیت و آمریکا علیه ایران با بی اثر دانستن مفاد آن به فارس گفت: شورای امنیت باید بداند جمهوری اسلامی ایران، قطعنامه اخیر را مانند قطعنامه‌های قبلی با کمترین هزینه مدیریت کرده و آن را پشت سر می‌گذارد.

وی ادامه داد: آمریکا با مصوبه تحریمی اخیر خود علیه ملت ایران، بیشتر دنبال فریب افکار عمومی کشور خود است.

کوثری در ادامه مصوبه تحریم ایران در مجلس سنای آمریکا را نشان دهنده سردرگمی و بی‌برنامگی سیاست‌مداران آمریکایی دانست.

وی همچنین درخصوص تلاش‌های ناکام آمریکا برای انزوای جمهوری اسلامی ایران، اظهار داشت : در قطعنامه‌های گذشته نیز آنها به دنبال این طرح بودند اما ما مسیر خود را مشخص و در چارچوب ضوابط قانونی " NPT " حرکت کرده و جلو می‌رویم.

نائب رئیس کمسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با اشاره به تأثیر جنایت‌های رژیم اشغالگر قدس بر موضع‌گیری آمریکا در زمینه تحریم ایران، اظهار داشت: رژیم اشغالگر صهیونیستی از طرف دولت‌ها و ملت‌های مختلف تحت فشار قرار گرفته است و آمریکا برای کاهش فشار سیاسی به صهیونیست‌ها و تحت شعاع قرار دادن آن، عجولانه دست به تحریم ایران زد.

نماینده مردم تهران در مجلس اضافه کرد: کاهش فشارهای بین‌المللی به رژیم صهیونیستی از جمله عوامل موثر در تصویب قطعنامه ضدایرانی از سوی شورای امنیت علیه ملت ایران بود.

وی با تأکید بر اینکه درایت و مدیریت مقام معظم رهبری و حمایت همه جانبه مردم از حقوق هسته‌ای خود موجب شده تا این قطعنامه اخیر همچون 3 قطعنامه گذشته شورای امنیت سازمان ملل اثری نداشته باشد، اظهارداشت: این تحریم‌ها موجب شده تا دانشمندان کشور بتوانند دسترسی به اهداف بلند خود را سرعت بخشند.

کوثری روند طی شده در فعالیت‌های صلح آمیز هسته‌ای جمهوری اسلامی ایران را زیر نظر آژانس بین المللی انرژی اتمی دانست و گفت: همه کشورها و به ویژه گروه 1+5 می‌دانند که ایران در چارچوب ضوابط و قوانین "NPT " در حال حرکت است و بازرسان آژانس با بازدید‌های مستمر از فعالیت‌های هسته‌ای ایران این موضوع را به خوبی می‌دانند.

وی با اشاره به نیاز کشور به اورانیوم غنی‌شده برای مصارف پزشکی خطاب به کشورهای غربی یادآورشد: وقتی جمهوری اسلامی را تحت فشار می‌گذارید، توانمندی ما روز به روز بیشتر می‌شود.

عضو شورای مرکزی فراکسیون اصولگرایان مجلس با تأکید بر اینکه فعالیت‌‌های صلح آمیز هسته‌ای ایران در آیده نیز ادامه پیدا می‌کند، افزود: درباره اجناس، دستگاه‌ها و بانک‌هایی که نام آنها در قطعنامه ذکر شده و در صدد آسیب‌رساندن به آنها هستند، راهکارها و تدابیری اندیشیده شده که کمترین صدمه‌ای هم به آنها وارد نشود.

کوثری درخصوص احتمال بازرسی از کشتی‌های ایرانی نیز افزود: اگر از کشتی‌های جمهوری اسلامی ایران کوچکترین بازدیدی صورت گیرد ما هم در مقابل از کشتی‌های هر کشوری که این اقدام را انجام دهد بازرسی می‌کنیم.

وی با بیان اینکه قدرت‌های زورگو و استعماری خود می‌دانند، قطعنامه‌ای که تصویب کرده‌اند، جایگاه حقوقی ندارد و این مسئله را سیاسی کرده‌اند تا بتوانند جو را به نفع خود تمام کنند، گفت: آمریکا درصدد است رژیم صهیونیستی را از فشارهای بسیاری که از سوی ملت‌ها به دلیل جنایتی که علیه کاروان آزادی غزه انجام داده نجات دهد.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet