خبرگزاری خانه ملت

هدر موبایل
1389/04/16 10:26:00
سرویس اقتصادی
انتقاد نماینده بجنورد از نپرداختن پول کشاورزان:

شعار عدالت‌خواهی دولت صرفا در حد شعار مانده است

**نماینده بجنورد در مجلس شورای اسلامی از عدم پرداخت پول خرید محصولات تضمینی کشاورزان انتقاد کرد.

"موسی الرضا ثروتی" درگفت وگو با خبرنگار خانه ملت، گفت: یکی از مشکلات ما در حوزه انتخابیه پرداخت نشدن پول خرید تضمینی محصولات کشاورزی همچون گندم و جو با گذشت 50 روز از خرید محصولات کشاورزان است.

عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس با اعلام اینکه پرداخت نشدن پول خرید محصولات کشاورزی موجب اعتراض روستائیان شده است، افزود: فقدان انبار و سیلو برای ذخیره گندم و غلات، یکی دیگر از مشکلات کشاورزان منطقه بجنورد است.

ثروتی با اشاره به سیلوی 27 هزار و 500 تنی بجنورد، خاطرنشان کرد: ظرفیت این سیلو در سال 85 قرار بود به 55 هزار تن افزایش یابد که با گذشت 4 سال از این مصوبه، هنوز این سیلو آماده ذخیره سازی نشده است.

وی افزود: ازطرف دیگر مقرر شده بود ظرفیت سیلوی مذکور توسط بخش خصوصی به یکصد هزار تن افزایش یابد که به دلیل سیاست های وزارت بازرگانی اقدام مشخصی صورت نگرفته  و کماکان دولت باید خود این کار را انجام دهد.

ثروتی به پروژه آبرسانی به شهرستان بجنورد نیز اشاره کرد و گفت: با توجه به آلودگی بعضی از چاه های آب آشامیدنی، می بایست به فوریت این چاه ها از مدار خارج و در کار انتقال آب از سد شیرین دره به بجنورد تسریع می شد که با گذشت سه سال هنوز این کار صورت نگرفته است.

نماینده بجنورد با اشاره به پیگیری های مکرر خود در این زمینه، افزود: متاسفانه علی رغم چندین سوال از وزیر نیرو، اقدام مثبتی برای حل مشکل آب آشامیدنی بجنورد صورت نگرفته است.

وی دلیل این امر را بی انضباطی دولت در اجرای پروژه های عمرانی اعلام کرد و گفت:به نظر می رسد شعار عدالت خواهی دولت صرفا در حد شعار مانده  و عملیاتی نشده است.

عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس دراین راستا با اعلام اینکه یک درهم ریختگی در همه وزارتخانه ها مشاهده می شود و امور روند طبیعی را ندارد، خاطرنشان کرد: چندین بار در این خصوص به دولت تذکر داده شده، لکن اشتغالات دولت به امور دیگر باعث عدم توجه به این تذکرات شده است.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet