حلول ماه ربیع الاول
1389/04/16 10:39:00
سرویس صحن
هدایت‌خواه خواستار شد

ارجاع طرح حمایت از بازسازی بافت‌های فرسوده به کمیسیون فرهنگی

**عضو کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی طی یک تذکر آئین نامه‌ای خواستار ارجاع طرح حمایت از بازسازی بافت‌های فرسوده به این کمیسیون شد.

به گزارش خبرنگار خانه ملت، "ستار هدایت خواه" در جلسه علنی روز چهارشنبه و در جریان بررسی طرح حمایت از بازسازی بافت های فرسوده طی یک تذکر آئین نامه ای اظهار داشت: این طرح قاعدتا باید در کمیسیون فرهنگی مورد بررسی قرار گیرد اما متاسفانه، هیات رئیسه محترم، طرح حمایت از بازسازی بافت های فرسوده را به کمیسیون فرهنگی به عنوان کمیسیون فرعی ارجاع نداده است.

وی افزود: با توجه به اهمیت این موضوع پیشنهاد می کنم، بندها و موادی که مربوط به حوزه میراث فرهنگی و آثار تاریخی است را مراعی گذاشته و به کمیسیون فرهنگی ارجاع شود تا این کمیسیون با نگاه تخصصی، بررسی های لازم را انجام و پیشنهاد ارائه دهد.

هدایت خواه تاکید کرد: اینجا واقعا حق و حقوقی از بخش میراث فرهنگی و بافت های تاریخی تضییع می شود و کمیسیون تخصصی هم متاسفانه در این مورد اظهارنظر نکرده است.

"علی لاریجانی" در پاسخ به تذکر این نماینده اظهار داشت: فقط یک قسمت از این طرح مربوط به میراث فرهنگی است و اصل طرح مربوط به شرایط پیچیده ای است که بافت های فرسوده دارند و اثر تاریخی هم محسوب نمی شوند.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet