هدر موبایل
1389/04/16 10:34:00
سرویس صحن
جلالی:

طرح صیانت از دستاوردهای هسته ای هفته آینده در صحن مجلس بررسی می شود

**سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی اعلام کرد، طرح یک فوریتی صیانت از دستاوردهای هسته ای هفته آینده در صحن علنی مجلس مورد بررسی قرار می گیرد.

به گزارش خبرنگار خانه ملت، کاظم جلالی در حاشیه جلسه علنی امروز مجلس در گفتگو با خبرنگاران با اعلام این خبر، تصریح کرد: ما در کمیسیون دیروز طرح مذکور را به شکل جامع مورد بررسی قرار داده و آن را در 5 ماده به تصویب رساندیم.

نماینده شاهرود با اشاره به پیشنهادهای ارائه شده نمایندگان درخصوص طرح یک فوریتی صیانت از دستاوردهای هسته ای به کمسیون امنیت ملی خاطرنشان کرد: بسیاری از پیشنهادات ارائه شده در کمیسیون مورد بررسی قرار گرفت و قرار شد این طرح در دستور کار هفته آینده صحن علنی مجلس شورای اسلامی قرار گیرد.

جلالی با اشاره به مفاد طرح مذکور، یادآور شد: براساس طرح صیانت از دستاوردهای هسته ای دولت مکلف به استمرار فعالیت های هسته ای و خصوصا تداوم چرخه سوخت هسته ای شد.

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی خاطرنشان کرد: در کنار این دولت موظف به تامین مایحتاج جمهوری اسلامی ایران به سوخت هسته ای 20 درصد شد تا از این لحاظ مشکلی برای کشور پیش نیاید.

جلالی همچنین مفاد دیگر طرح صیانت از دستاوردهای هسته ای را الزام دولت فقط به همکاری در چارچوب پادمان آژانس بین المللی انرژی اتمی اعلام کرد و افزود: براساس این طرح هرگونه همکاری فراتر از چارچوب پادمان آژانس ممنوع خواهد شد.

وی اقدام به عمل متقابل را از دیگر موضوعات مورد بررسی در طرح صیانت از دستاوردهای هسته ای عنوان کرد و گفت: در این طرح آورده شده چنانچه برخی از قدرت زورگو برخی رفتارهایی که احتمال می رود علیه جمهوری اسلامی صورت گیرد، عمل متقابل به مثل انجام دهد.

جلالی در عین حال در پایان سخنان خود تصریح کرد: امکان دارد نمایندگان به هنگام برسی طرح مذکور در صحن مفاد دیگری را به آن اضافه و یا از آن حذف کنند.

 

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet