ایام محرم 1398
1389/04/16 15:38:00
سرویس اقتصادی
رئیس کل سازمان مالیاتی کشور در گفتگو با خانه ملت

اعتراض دیروز کسبه بازار تنها یک برداشت اشتباه بود

** رئیس کل سازمان مالیاتی کشور گفت: واکنش کسبه بازار به دلیل برداشت اشتباه از تفاهمنامه سازمان اصناف و سازمان مالیاتی کشور بوده است.

عسگری که به مناسبت روز مالیات صبح امروز چهارشنبه 16 تیرماه در مجلس شورای اسلامی حاضر شده بود در گفتگو با خبرنگار خانه ملت درخصوص خلاءهای موجود در قانون مالیاتی کشور اذعان داشت: قوانین مالیاتی مرجع تصمیم گیری هر سیستم اقتصادی در بُعد مالیات است.

وی افزود: به هر حال قوانین تا وقتی پابرجا هستند، مبنا و اصول کار برای تنظیم روابط اجتماعی محسوب می شوند.

عسگری ادامه داد: به دلیل گذشت زمان، طبیعی است که یک سری فرآیندهای جدید در اقتصاد اتفاق می افتد که نیاز هست قوانین متناسب با این تغییرات، اصلاحاتی را در خود ببیند.

رئیس کل سازمان مالیاتی کشور تصریح کرد: معمولا در تمام دنیا مرسوم است که قوانین مادر در هر چند سال بازنگری شود و اصلاحاتی در آن صورت می گیرد.

وی ادامه داد: ما هم براساس اتفاقاتی که در چند سال اخیر در اقتصاد کشورمان افتاده و بخشهایی از اقتصاد رویکردهای جدیدی را به خصوص با ورود اصل 44 در فرآیند اقتصاد کشور و خصوصی سازی و واگذاری مردم به مردم، را در برداشته نتیجتا احساس ما بر این است که قوانین مالیاتی ما متناسب با اصلاحات و فرآیندهایی که در اقتصاد اتفاق افتاده، نیاز به بعضی تغییرات دارد.

عسگری یادآور شد: این تغییرات را می توان در چارچوب طرح تحول اقتصادی که یکی از بسته های سیاستی ابلاغ شده به سازمان مالیاتی است انجام داد.

این مقام دولتی با اشاره به تعامل مجلس و دولت در این زمینه اظهار داشت: خوشبختانه سازمان مالیاتی کشور و مجلس دارای ارتباط خوبی هستند و همفکری و همکاری بسیار خوبی بین این دو نهاد برقرار است و در هر زمان نیز که مجلس صلاح دانسته ما در خدمت مجلس برای تعامل بودیم.

رئیس کل سازمان مالیاتی کشور درخصوص اعتراض دیروز کسبه بازار به افزایش مالیات، اذعان داشت: این واکنش کسبه به دلیل یک برداشت اشتباه از تفاهمنامه فی مابین صورت گرفته بود که اصلاح شد و ما دیروز تفاهمنامه جدیدی را با اصناف به امضا رساندیم که ابهامات قبلی را در آن اصلاح کردیم. هم ما و هم اصناف در یک صف واحد قرار داریم و مشکلی نیز وجود ندارد.

وی در پاسخ به این سوال که این اشتباه از طرف اصناف بوده یا دولت است گفت: در حقیقت اشتباهی نبوده و یک برداشت نادرست باعث این موضوع شد.

عسگری در جواب این سوال که آیا دولت عقب نشینی در این خصوص داشته است، افزود: این مساله هیچ ارتباطی به عقب نشینی و یا پیشروی از سوی طرفین نداشته است و مسائل مربوط و ریز ماجرا را در فرصتی دیگر به طول کامل به استحضار مردم می رسانیم.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet