هدر موبایل
1389/04/16 16:43:00
سرویس دیگر رسانه‌ها_
عضوکمیسیون اقتصادی:

کمیسیون تلفیق سیاست‌های اصلاح الگوی مصرف رادربرنامه‌ بگنجاند

**یک عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی، تاکید کرد: سیاست‌های کلی اصلاح الگوی مصرف در راستای قانون هدفمندسازی یارانه‌هاست که باید از سوی کمیسیون تلفیق در کلیه‌ی سرفصل‌های لایحه‌ی برنامه‌ی پنجم توسعه گنجانده شود.

احد خیری در گفت‌وگو با ایسنا، گفت: سیاست‌های کلی اصلاح الگوی مصرف خط‌مشی پیش‌روی مسوولان برای اصلاح الگوی مصرف در همه‌ی بخش‌هاست.

نماینده‌ی مردم بستان‌آباد در مجلس با بیان این‌که اقدامات فرهنگی بستر اجرای این سیاست‌هاست، گفت: سیاست‌های کلی اصلاح الگوی مصرف در حقیقت تایید قانون هدفمندسازی یارانه‌هاست. نمایندگان مجلس انتظار دارند مراکز آموزش عالی و آموزش و پرورش، ائمه جمعه، جماعات و روحانیون کشور و کلیه افراد حقیقی و حقوقی که به شکلی دارای تریبون یا جایگاه در میان اقشار جامعه‌اند، بسترهای فرهنگی اجرایی شدن اصلاح الگوی مصرف در قالب قانون هدفمندسازی یارانه‌ها را به وجود آورند.

این عضو کمیسیون اقتصادی مجلس، قوای سه گانه را مخاطب اصلی سیاست‌های کلی اصلاح الگوی مصرف دانست و اظهار کرد: کمیسیون‌های تخصصی مجلس به ویژه کمیسیون اقتصادی برای عمل کردن این فرامین باید پیشتاز باشند.

خیری لایحه‌ی برنامه‌ی پنجم توسعه را بهترین محمل برای جامه عمل پوشاندن به سیاست‌های کلی اصلاح الگوی مصرف دانست و تصریح کرد: کمیسیون تلفیق باید در کلیه‌ی سرفصل‌های لایحه‌ی برنامه‌ی پنجم و هر بخش از لایحه که مربوط به مصرف است، سیاست‌های کلی اصلاح الگوی مصرف را دخیل کند. اعضای این کمیسیون حتما باید این کار را انجام دهند تا نمایندگان در صحن علنی مجلس راهکارهای این کمیسیون را تکمیل و پخته‌تر کنند. در این صورت می‌توان انتظار داشت منویات مقام معظم رهبری طی پنج سال آینده با اتخاذ راهکارهای مناسب به منصه ظهور می‌رسد.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet