حلول ماه ربیع الاول
1389/04/16 17:04:00
سرویس سیاسی
سیدشهاب‌الدین صدر:

درک صحیح از مسائل سیاسی و اجتماعی لازمه حرکت در مسیر حق است

**نایب رییس مجلس شورای اسلامی عنوان کرد: درک صحیح از مسایل سیاسی - اجتماعی فرهنگی پیرامون ما، باعث می‌شود از گردونه مسیر حق خارج نشویم.

به گزارش خانه ملت، "سیدشهاب‌الدین صدر" در جمع نمازگزاران مسجد صاحب‌الزمان مشیریه تهران ضمن تبریک ایام مبارک مبعث حضرت رسول اکرم (ص) از جمله رسالت‌های پیامبران الهی را پاسخ به اساسی‌ترین نیاز مردم یعنی آگاهی و بصیرت ذکر کرد و افزود: از جمله اهداف بعثت پیامبران، روشن نمودن حقایق عالم برای مردم است، چراکه یکی از اساسی‌ترین نیازهای بشر، کسب آگاهی از مسایل مختلف پیرامون خود است.

وی افزود: درک صحیح از مسایل سیاسی - اجتماعی فرهنگی پیرامون ما، باعث می‌شود از گردونه مسیر حق خارج نشویم.

نایب رییس مجلس به وقایع صدر اسلام و عاشورا اشاره کرد و گفت: کسانی که در صدر اسلام و حتی در زمان حیات ائمه اطهار سوابق مبارزاتی داشته، در برهه‌های حساس زمانی در مقابل پیامبر و یا ائمه قرار گرفتند چون یکی از مشکلات‌شان این بود که شرایط زمان خودشان را درک و به وظایف خود عمل نکردند. همانگونه که مقام معظم رهبری فرمودند اگر انجام وظیفه در زمان خودش نباشد ممکن است دیگر نتیجه‌ای نداشته باشد.

نایب رییس مجلس شورای اسلامی در خصوص توطئه‌ها و دسیسه‌های دشمنان انقلاب خاطرنشان کرد: دشمنان قبل و بعد از پیروزی انقلاب اسلامی با توطئه‌ها و دسیسه‌هایی که مردم به خاطر دارند از حمله نظامی طبس تا جنگ تحمیلی و تحریم‌های مختلف اقتصادی - سیاسی به مردم ما فشار وارد کرد‌ه‌اند تا مردم را از مسیری که انتخاب کرده‌اند برگردانند و در چند ماه اخیر این فشارها شدت گرفته است و لیکن مردم با عزم و اراده راسخ با تبعیت کامل از تدابیر حکیمانه رهبر فرزانه انقلاب، توطئه‌ها را یکی پس از دیگری خنثی نموده و خواهند نمود.

صدر در تشریح فشارهای جدید استکبار جهانی به مردم شریف ایران تصریح کرد: در چند ماه اخیر شدت و شکل فشارها تغییر کرده است. ادبیات و لحن تندتر قطع‌نامه اخیر شورای امنیت علیه کشور، تحریم فروش تسلیحات جنگی به ایران، تحریم ابزار و وسایل مورد نیاز به بهانه انرژی هسته‌ای - که حتی مصارف پزشکی و صنعتی دارد - بازرسی کشتی‌هایی که مربوط به ایران باشد، تحریم معاملات بانک مرکزی، جلوگیری از فروش بنزین و ممانعت از سفر بعضی از هموطنان ما به سایر کشورها از آن جمله است.

صدر توطئه شکست خورده حمله نظامی علیه ایران را ناکارآمد توصیف کرد و گفت: ائتلاف سازی کشورهای همسایه ایران علیه ایران مقوله جدیدی نیست. سالیان سال است که تهدید به حمله نظامی می‌کنند اما چون فهمیده‌اند که حمله نظامی فایده‌ای ندارد و در جنگ ایران و عراق تمامی ابرقدرت‌ها پشت عراق بودند اما نتوانستند پیروز شوند البته خسارت زیادی به ایران زدند، اما در داخل کشور اتفاقات مهمی افتاد این جنگ سکوی پرش آحاد جامعه ما بود چه به لحاظ معنوی و چه به لحاظ پیشرفت‌هایی که در عرصه‌های مختلف علمی، صنعتی، نظامی و ... کشور به وجود آمد.

وی افزود: همه ما احساس کردیم دنیا علیه ما بسیج شده و بنابراین همه استعدادهای درون کشور بسیج و شکوفا شد و دستاوردهای افتخارآمیزی حاصل شد، امروز ما در عرصه‌های مختلف علمی، پزشکی، صنعتی، نظامی و کشاورزی به خارجی‌ها نیازی نداریم، یعنی اگر در تمامی زمینه‌ها ما را تحریم کنند اینجا اتفاقی نمی‌افتد و کشور و مردم به راه خود ادامه داده و از پای در نمی‌آیند. در صورتی که 30 سال پیش اینگونه نبود. امروز صنایع دفاعی و نظامی ما خاری در چشم دشمنان ماست این‌ها در تحریم‌های خود گفته‌اند ایران حق تست موشک‌های بالستیک را ندارد یعنی می‌دانند ما موشک بالستیک و پیشرفته داریم بنابراین فقط حق تست کردن آن را تحریم می‌کنند.

صدر به لزوم مراقبت بیشتر از مواضع مورد نظر و طمع دشمنان اشاره کرد و افزود: نکته دیگری که می‌گویند این است که فشار را بر ایران زیاد کنیم بافت داخل ایران در حال تغییر است، ما وظیفه داریم در مواضعی که دشمن قصد آسیب زدن و کوبیدن ما را دارد در همین مواضع مراقبت بیشتری کنیم ما در کشورمان باید مراقب ظواهر دینی باشیم، اینجا کشوری است که متفاوت با کشورهای دیگر است اینجا کشور امام زمان است و باید فضای آن با فضای کشورهایی که ارتباطی با دین ندارند متفاوت باشد وظیفه ما سنگین‌تر است، چراکه دشمن به اینجا چشم طمع دوخته است بعضی مظاهری که در خیابان‌ها می‌بیند، جای طمع دشمنان است و ما باید چشم طمع آن‌ها را کور کرده و مراقبت بیشتری کنیم.

این نماینده مجلس خاطرنشان کرد: دغدغه‌ای که مومنین راجع به حجاب و عفاف دارند دغدغه درستی است، هم باید کار فرهنگی توسط مسئولین و دستگاه‌های مربوطه و مساجد و حوزه‌های علمیه صورت بگیرد و هم باید همه در چارچوب امر به معروف و نهی از منکر دینی عمل کنند تا فضای این کشور یک فضایی باشد که اگر امشب بگویند وجود مقدس امام زمان فردا می‌خواهند ظهور کنند ما خجالت زده نباشیم، ما باید کاری کنیم که همه احکام الهی در جامعه پیاده شود اگر حجاب حکم الهی است که هست باید در جامعه رعایت شود و اگر روابط چارچوب شرعی دارد باید چارچوب‌های آن رعایت شود.

نایب رییس مجلس شورای اسلامی وحدت را خنثی کننده توطئه‌های دشمنان خواند و افزود: یکی از مسائلی که همه توطئه‌ها را خنثی می‌کند وحدت مردم است همیشه دشمن از دسته‌بندی و گروه گروه کردن و تفرقه‌اندازی بین مردم استفاده کرده است، اما همیشه امام می‌فرمود رمز پیروزی مردم کلمه توحید و توحید کلمه است، مقام معظم رهبری مجددا در هفته گذشته مردم را به وحدت و پرهیز از تفرقه و اختلاف دعوت کردند.

نماینده تهران در مجلس ادامه داد: یکی از آن سم‌های مهلک در داخل کشور ما تفرقه بین مسئولین و میان مردم است ما باید هوشیار باشیم همه ما یک خواسته داریم عزت و سربلندی کشور، اگر با هم بحث می‌کنیم برای اعتلای کشور است دعوایی نداریم ما باید به هر قیمتی شده وحدت را حفظ کنیم برای حفظ وحدت مقام معظم رهبری چند مسئله مهم را فرمودند از جمله استکبارستیزی، شفاف شدن مرزهای ما با دشمنان انقلاب و دین و ایستادگی قاطع در مقابل حرکت کفر و نفاق در سطح جهان.

صدر در ادامه تصریح کرد: ما بیش از هر زمان دیگری نیازمند وحدت هستیم چراکه آن‌ها دسیسه‌های جدیدی می‌کنند. شاخص حرکت صحیح جامعه با وحدت و یکپارچگی در این راه همان‌طور که زمان امام فرمایشات امام بود امروز فرمایشات رهبری است.

صدر "امامت و رهبری" را از امتیازات شیعه برشمرد و تصریح کرد: یکی از امتیازات شیعه امامت و رهبری و ولایت آن است هرگاه فضا غبارآلود می‌شود و نمی‌دانیم حق و حقیقت چیست، گوش می‌کنیم ببینیم رهبر و ولی امر چه می‌گوید اگر این کار صورت می‌گرفت حتما برخی اتفاقات در صدر اسلام و در زمان امام علی (ع) نمی‌افتاد بعد از امام خمینی هرگاه بحران ایجاد شده و مردم در ابهام قرار گرفته‌اند فرمایشات مقام معظم رهبری کشور را از بن‌بست نجات داده و برای تمام مردم آرامش بخش بوده است.

نماینده تهران در پایان گفت: اگر دقت کنید هجمه‌های دشمنان نظام و انقلاب به رهبری روز به روز بیشتر شده است. از چند ماه قبل از انتخابات سال گذشته BBC فارسی و تلویزیون صدای آمریکا VOA را راه انداختند بیشترین هجمه به رهبری است، چرا که می‌خواهند محور وحدت و اتحاد میان مردم را مخدوش کرده و از بین ببرند اما تمامی دشمنان اسلام و انقلاب بدانند با رهبری حکیمانه رهبر فرزانه انقلاب و بصیرت و هوشیاری اقشار مختلف مردم تمامی این توطئه‌ها نیز خنثی خواهد شد.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet