روز مجلس
1389/04/16 18:16:00
سرویس دیگر رسانه‌ها_
حسینیان:

پس از ثابت شدن صداقت غرب می‌توان زمان قطعی مذاکره را تعیین کرد

**رییس فراکسیون انقلاب اسلامی و نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی درخصوص مذاکرات هسته ای با بیان اینکه باید ابتدا موقعیت خود و برخورد سایر کشورها را در این مساله بررسی کرده و سپس تصمیم گیری کنیم،گفت:پس از ثابت شدن صداقت غرب، می توان زمان قطعی مذاکرات را تعیین کرد.

روح الله حسینیان در گفت و گو با ایرنا،افزود: غرب همیشه به دنبال این بوده که از موضع قدرت با جمهوری اسلامی ایران وارد مذاکره شود.

نماینده تهران در مجلس با اشاره به تصمیم عجولانه آمریکا و همپیمانان اروپایی وی درمورد جمهوری اسلامی ایران،توضیح داد: شورای امنیت سازمان ملل نیز قطعنامه ای را تحت تاثیر این قدرتها ضد ایران به تصویب رساند و در واقع آمریکا با این اقدامات به دنبال وارد کردن فشار بر کشورمان بود.

حسینیان با بیان اینکه به تصور غربی ها ایران در موضع ضعف قرار دارد، گفت: آنها فکر می کنند که اکنون می توانند با اعمال شرایط خود ایران را به پای میز مذاکره بکشانند و می خواهند قدرت خود را در مذاکرات بر ایران تحمیل کنند.

وی موقعیت کنونی را برای مذاکره مناسب ندانست و افزود: جمهوری اسلامی ایران باید تعیین کننده وقت مذاکره باشد و پس از پایان یافتن هیاهوی تحریم ها، می توان زمان قطعی را برای مذاکره مشخص کرد.

رییس فراکسیون انقلاب اسلامی، ملت ایران را صلح جو و عدالت طلب توصیف و اضافه کرد: ایران برای مذاکره و اعتمادسازی گام های خوبی برداشت اما دولت آمریکا به دنبال بی نتیجه کردن حرکت ایران بود.

وی با تاکید بر اینکه ایران در آینده مناسب، زمان قطعی مذاکره را اعلام خواهد کرد، گفت: وقت تعیین شده برای دو ماه آینده نباید به عنوان زمان قطعی تلقی شود زیرا ممکن است در این مدت دو ماهه غرب به دنبال وارد آوردن فشار بر ایران بوده و برخی تحریم ها را عملی کند.

حسینیان با اشاره به اینکه باید مشخص شود که موضع طرف مذاکره کننده با ایران خیرخواهانه است یا وارد آوردن فشار،ادامه داد: آنها به دنبال این هستند که ایران با پای خود عقب نشینی کند بنابراین تا بررسی همه ابعاد، مذاکره به مصلحت نیست.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet