ایام محرم 1398
1389/04/16 13:45:00
سرویس صحن
ثروتی:

عدالت و پیشرفت در سایه همکاری موثر دولت و مجلس میسر است

**یک عضو فراکسیون اصولگرایان مجلس تاکید کرد: با سعه صدر دولتمردان و همکاری، حوصله و دقت نمایندگان مجلس کاستی‌ها در قالب لایحه برنامه پنجم توسعه برطرف می‌شود.

به گزارش خبرنگار خانه ملت، موسی‌الرضا ثروتی در نطق میان دستور خود با تبریک مبعث حضرت رسول اکرم (ص) گفت: وحدت و انسجام ملی رمز موفقیت جمهوری اسلامی است که همواره ازسوی دشمن نشانه گرفته شده است.

وی تاکید کرد: با توجه به فرمایش رهبر کبیر انقلاب بیاییم پشتیبانی ولایت فقیه باشیم، تا به مملکتشان آسیبی نرسد و در خدمت حداکثری به مردم که از بهترین عبادات است و حفظ انسجام اسلامی که از نماز وروزه واجبتر است، کوشا باشیم.

این عضو فراکسیون اصولگرایان مجلس افزود: از رئیس جمهور به دلیل تعیین شروط مذاکره مبنی بر لزوم رعایت معاهده ان پی تی از سوی استکبار و داشتن حسن نیت در مذاکره و اعلام موضع روشن درباره سلاح هسته‌ای رژیم صهیونیستی و تحرک سیاسی و بین‌المللی دولت که نشان از اقتدار و عظمت جمهوری اسلامی است، تشکر می‌کنم.

این عضو کمیسیون برنامه و بودجه، تحریم ایران از سوی شورای امنیت را به قصد شکستن مقاوت ملت ایران دانست و اظهار کرد: اعلام می‌کنم ملت ایران فرزند رمضان و عاشورا است و به فرموده امام (ره) تا ظلم وجود دارد، مبارزه وجود دارد و تا مبارزه هست ما هستیم.

وی با اشاره به فرامین مقام معظم رهبری درباره قوه قضاییه گفت: ضمن تشکر از صدور احکام محکومان کهریزک که نشان از اقتدار و اسلامی بودن نظام است، امیدوارم اصلاحات لازم در استان‌ها و حمایت از مظلومان انجام شود.

ثروتی خواستار پاس داشت و اجرای درست قانون اساسی شد وافزود: اصول 19، 29، 43، 48 ، 53، 54، 58، 85، 123 و 138 بر همه بخش‌ها از جمله مردم، مجلس و دولت الزاماتی دارد که باید ملزم به پاس داشت و اجرای آن باشیم. زیرا آیندگان درباره عملکرد هر یک از مسئولان قضاوت خواهند کرد.

نماینده مردم بجنورد ابراز امیدواری کرد که با سعه صدر دولتمردان و همکاری، حوصله و دقت اعضای کمیسیون تلفیق کاستی‌ها در قالب لایحه برنامه پنجم توسعه برطرف و با تکیه بر ارزشهای اسلامی نیازهای ضروری مردم مورد توجه قرار گرفته و عدالت و پیشرفت در سایه همکاری موثر دولت و مجلس را شاهد باشیم.

وی خواستار اجرای اصل 48 قانون اساسی از سوی رئیس جمهور و وزرای دولت شد و تاکید کرد: توسعه متوازن مناطق باید از سوی رئیس جمهور و وزرا به صورت جدی مورد توجه قرار گرفته و اعتبارات بر اساس شاخص‌های توسعه را توزیع کنند تا از حجم سوالات و تذکرات کاسته شده و شاهد انضباط مالی و قانونی باشیم. این موضوع در لایحه برنامه پنجم توسعه مورد توجه قرار گرفته است.

این عضو کمیسیون برنامه و بودجه از وزیر آموزش و پرورش درخواست کرد که تا احترام معملی معلمان حق التدریس و آموزشیاران نهضت سواد اموزی را پاس داشته و قانون اولویت استخدام آنان را در برابر استخدام نیروهای جدید محفوظ داشته و از قانون تخطی نکند، زیرا نارضایتی از عملکرد وزارتخانه رو به افزایش است.

این عضو فراکسیون اصولگرایان مجلس تجربه وزیر کشور برای اداره این وزارت خانه را ناکافی دانست و اظهار کرد: بلاتکلیفی استان‌ها، ضعف مدیریت و تصمیم گیری ، تعدد مراکز تصمیم‌گیری، عدم رسیدگی و کنترل اعمال و رفتار مسئولان استانی و شهرستانی در انجام وظایف محوله در جلسات و شوراها و حل نشدن مشکلات مردم و نارضایتی از توقف امور مردم و عادی شدن تخلفات قانونی، عدم تشکیل ستادهای سرمایه‌گذاری، جذب نشدن تسهیلات و بیکاری جوانان، پیگیری نشدن جدی مصوبات سفرهای استانی و دهها مورد دیگر مردم را کلافه کرده و شاید موقع آن شده که همکاران به فکر چاره جویی و اصلاح امور باشند.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet