هدر موبایل
1389/04/17 07:34:00
سرویس اقتصادی
نایب رییس کمیسیون برنامه و بودجه:

کاهش نرخ تورم اتفاق خوبی نیست

**نماینده مردم زابل و زهک در مجلس اظهار داشت: در رکود اقتصادی کاهش نرخ تورم برای آینده اتفاق خوب نیست.

"عباسعلی نورا" نایب رییس کمیسیون برنامه و بودجه در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت با بیان اینکه کاهش نرخ تورم در نتیجه ثبات عرضه و کاهش در تقاضاست، تاکید کرد: در دورانی که اقتصاد به طور کامل متوقف شده است ثبات قیمت در اجناس سنگین از جمله ماشین آلات، خانه و وسایل الکترونیکی رخ می‌دهد.

وی ادامه داد: این در حالی است که قیمت اقلام مصرفی و ضروری مردم به شدت افزایش می‌یابد.

نورا با بیان اینکه برای محاسبه نرخ تورم باید اجناس مصرفی را مدنظر گرفت، افزود: به نظر می‌رسد بانک مرکزی برای محاسبه نرخ تورم از اجناس سنگین که با ثبات قیمت روبه‌رو هستند استفاده کرده است و در نتیجه با کاهش نرخ تورم  مواجه شده‌ایم.

نایب رییس کمیسیون برنامه و بودجه با اشاره به اینکه باید نرخ اقلام مصرفی را کنترل کرد، تاکید کرد: با وجود اینکه برای افزایش قیمت مواد مصرفی مانند گوشت، میوه و پوشاک واردات کالاهای ازران قیمت رادر برنامه داریم اما این اجناس در داخل با افزایش قیمت روبه‌رو هستند و تنها به رکود تولیدات داخلی و  عدم اشتغال‌زایی می‌انجامد.

وی تاکید کرد: اعلام بانک مرکز مبنی بر کاهش نرخ تورم نشانه خوبی نیست، در آینده توازن اقتصادی بر هم خواهد خورد و شاخص‌های اقتصادی یعنی عرضه و تقاضا تغییر خواهد کرد و این کاهش تورم برای چنین زمانی نشانه خوبی نیست.

نورا با اشاره به اجرای لایحه هدفمند کردن یارانه‌ها، گفت: تاثیر این لایحه در کاهش یا افزایش تورم بستیگ به سناریویی دارد که دولت در زمان اجرای آن ارائه می‌کند.

وی ادامه داد: اگر این سناریو مانند صحبت‌های رویانیان در خصوص فرآورده‌های نفتی باشد یک بهم ریختگی اقتصادی پیش‌بینی می‌شود.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet