ایام محرم 1398
1389/04/17 08:28:00
سرویس اقتصادی
آرین منش:

رفع خلاء های قانونی جزء وظایف اصلی مجلس است

**نایب رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی اعلام کرد، رفع خلاء های قانونی برای اجرایی شدن سیاست های ابلاغی اصلاح الگوی مصرف جزء وظایف اصلی مجلس است.

 

جواد آرین منش در گفت وگو با خبرنگار خانه ملت، با اشاره به بند «اصلاح قوانین و مقررات، روش ها، ابزارها و فرآیندهای اجرایی» که در سیاست های کلی ابلاغی مقام معظم رهبری به آن تاکید شده است، خاطرنشان کرد: من فکر می کنم مجلس یک گام بسیارمهم و اساسی در جهت اصلاح الگوی مصرف برداشته و آن تصویب قانون هدفمند کردن یارانه ها در سال گذشته بود.

نماینده مشهد و کلات در خانه ملت همچنین با اشاره به اقدامات کمیسیون های تخصصی مجلس برای اصلاح الگوی مصرف درکشور، خاطرنشان ساخت: تاکنون کمیسیون انرژی و سایر کمیسیون ها گام های مثبتی دراین جهت برداشته اند.

نایب رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس در این راستا به اقدامات کمیسیون مربوط به خود اشاره کرد و گفت: کمیسیون فرهنگی درسال گذشته پس از نام گذاری سال 88 به نام سال اصلاح الگوی مصرف با ورود به این موضوع از دستگاه های فرهنگی مطالباتی را خواست تا در جهت تحقق رهنمودهای مقام معظم رهبری گام هایی را بردارند.

آرین منش به برگزاری نشست های مشترک با نهاد های فرهنگی مثل صدا وسیما اشاره کرد و خاطرنشان ساخت: آنچه مشخص است مجلس می تواند در زمینه اجرای سیاست های ابلاغی مقام معظم رهبری در خصوص اصلاح الگوی مصرف نقش آفرین باشد.

وی همچنین با اشاره به وظیفه اصلی مجلس که همانا قانون گذاری و نظارت برحسن اجرای قانون است، تصریح کرد: قانون گذاری یعنی تلاش مجلس در جهت رفع خلاء های قانونی برای اجرای سیاست های ابلاغی از سوی رهبر معظم انقلاب که می تواند در غالب لوایح دولت یا طرحی از سوی نمایندگان برای تحقق منویات رهبری ارائه شود.

وی با اشاره به این بند از سیاست های ابلاغی مقام معظم رهبری که درآن به «اصلاح قوانین و مقررات، روش ها، ابزارها و فرآیندهای اجرایی» تاکید شده است، خاطرنشان ساخت: این بخش از فرمایشات رهبری برای اجرایی شدن سیاست های اصلاح الگوی مصرف، جزء وظایف اصلی مجلس شورای اسلامی است.

 

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet