ایام محرم 1398
1389/04/17 08:44:00
سرویس سیاسی
علیخانی :

نماینده خدمتگزار با هرسیستمی که انتخاب شود به فکر مردم است

**نماینده مردم قزوین با اعلام این مطلب که با استانی شدن انتخابات موافق هستم گفت:استانی شدن انتخابات سطح مجلس را بالا می برد و هیچ مشکلی نیز در حوزه های انتخابیه به وجود نمی آید.
 

 

"قدرت الله علیخانی" نماینده مردم قزوین،آبیک و البرز در گفتگو با خبرگزاری خانه ملت با استقبال از طرح استانی شدن انتخاب نمایندگان مجلس گفت: نظرم در مورد استانی شدن انتخابات مثبت است چون سطح مجلس بالاتر می رود و به ایفای نقش بیشتر نمایندگان در مورد قانونگذاری و نظارت کمک می کند.

علیخانی با اشاره به اینکه نماینده اگر انگیزه خدمت داشته باشد و دلش برای مردم بسوزد در هر جایی که باشد به فکر مردم خود خواهد بود افزود: استانی شدن انتخابات هیچ لطمه ای به حوزه های انتخابیه کوچک و امور خردی که در حال حاضر از طرف نمایندگان پیگیری می شود نمی زند و پیگیری این امور می تواند به سایر نهادها منتقل شود. نماینده مردم قزوین همچنین گفت: انشالله تا دوره بعد این استانی شدن حتما عملی خواهد شد.

گفتنی است طرح استانی شدن انتخابات از ابتدای مجلس هشتم در دستور کار مجلس قرار گرفته و با استقبال نمایندگان مجلس روبرو شد، بسیاری از نمایندگان این طرح را باعث ارتقای جایگاه مجلس و کمتر شدن مشغله های نمایندگان در مورد حل مشکلات خرد حوزه های انتخابیه خواهد شد.نمایندگان در راستای اجرایی شدن این طرح اقدام به تشکیل کمیسیونی به نام کمیسیون شوراها و امور داخلی کشور کردند؛این کمیسیون از تلفیق تعدادی از اعضای چهار کمیسیون تشکیل شده است.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet