حلول ماه ربیع الاول
1389/04/17 13:33:00
سرویس اقتصادی
عضو کمیسیون انرژی مجلس:

دولت اصلاح الگوی مصرف را از زیر مجموعه های خود شروع کند

**علی ادیانی راد تصریح کرد:فلسفه وجودی ابلاغ سیاست های اصلاح الگوی مصرف از سوی مقام معظم رهبری ، آسیب شناسی معظم له از وضعیت کنونی کشور است.

سید علی ادیانی راد نماینده قائم شهر، سواد کوه و بیجاردر مجلس در گفتگو با خبرگزاری خانه ملت یادآور شد: در حال حاضر بیش از 110 هزار میلیارد تومان یارانه انرژی در کشور پرداخت می شود این در حالی است که حدود 30 درصد از افراد برخوردار و مرفه جامعه از 70 درصد یارانه های پرداختی بهره می برندو افراد دهک های پائین تنها از 30 درصد یارانه ها استفاده می کنند که این با عدالت سازگار نیست.

وی ادامه داد: در مصرف انرژی متوازن و منطقی عمل نمی کنیم و مجموع نعمتها و منابع نفت و گاز کشور را هدر می دهیم .

ادیانی راد گفت:لازم است با همکاری همه نهادها بتوانیم گامهای موثری را در جهت اصلاح الگوی مصرف بخصوص در حوزه انرژی برداریم.

نماینده قائم شهر افزود: طرح هدفمند کردن یارانه ها از سوی دولت در شرف اجراست و نمایندگان مجلس نیز  در کمیسیون انرژی طرح الگوی مصرف انرژی را مورد بررسی قرار داده و بزودی به صحن خواهند برد.

وی با اشاره به آغاز اجرای این سیاستها از درون دولت تاکید کرد:  دولت باید  از زیر مجموعه های خود اصلاح الگوی مصرف را آغاز کند و برای شروع کار مجموعه های استاندارد حامل انرژی را مبنای کار خود قرار دهد . در کیفیت بخش تولیدات نفتی ، برقی و همچنین خودروها دقت لازم را به خرج دهد و از سوی دیگر صداوسیما با فرهنگ سازی مردم را به سمت الگوی مناسب مصرف سوق دهد تا مردم بدانند که مصرف بیهوده چه خسارات زیان باری را به همراه دارد.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet