خبرگزاری خانه ملت

ایام محرم 1398
1389/04/17 14:56:00
سرویس بین الملل
عابدی خبر داد؛

مجلس طرح‌هایی برای مقابله با آمریکا در دست دارد

**عابدی با اشاره به طرح کنگره آمریکا برای افزایش تحریم ها علیه ایران، خبر از طرح‌هایی در مجلس برای مقابله با اقدامات خصمانه آمریکا داد.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی در گفتگو با خانه ملت در خصوص طرح کنگره آمریکا در خصوص اعمال تحریم ها علیه ایران که به امضا اوباما رسید،تاکید کرد: این حرکت کنگره آمریکا در خصوص این طرح خلاف قوانین بین الملل است.

محمد کریم عابدی در مورد طرح ها و برنامه های مجلس در مقابله با این اقدامات آمریکا و تحریم ها، اظهار داشت: در جلسه ای که در کمیسیون امنیت ملی با مقامات وزارت خارجه و اطلاعات داشتیم بحث هایی در این خصوص مطرح کردیم و برنامه هایی برای مقابله با این اقدامات در دست داریم.

وی تاکید کرد: تلاش مجلس این است که تا جایی که ممکن است اقدام متقابل صورت نگیرد اما هر جا منافع و مصالح ما به خطر بیفتد همواره این حق برای جمهوری اسلامی ایران برای اقدام متقابل محفوظ خواهد بود.

 عابدی با بیان اینکه آمریکا همواره مشغول فضاسازی و حرکاتی غیر متعارف در قالب گروه 1+5 و ان پی تی علیه ایران است، عنوان کرد: این حرکات و اقدامات آمریکا از فشار لابی صهیونیست بر این کشور نشات می گیرد.

این عضو کمیسیون امنیت ملی وسیاست خارجی مجلس گفت: آمریکا و لابی صهیونیستی چون به استیصال رسیده اند دست به این اقدامات می زنند.

نماینده فردوس و طبس افزود: صهیونیست ها با فشار بر اوباما در واقع شعار تغییر او را کاملا کمرنگ و از بین برده اند و با این اقدامات خود اوباما را تحقیر کردند چرا که اوباما قبل از پیروزی در انتخابات این کشور وعده پایان دادن جنگ در افغانستان و خارج کردن سربازان از افغانستان به مردم آمریکا را داده بود.

وی افزود: رئیس جمهور آمریکا همچنین از گشودن باب مذاکره با ایران سخن گفته بود که به هیچ کدام از سخنان و وعده هایش عمل نکرد و برعکس آنچه گفته بود اتفاق افتاد.

عابدی در مورد تاثیرات تحریم ها در روند فعالیت صلح آمیز هسته ای ایران تصریح کرد: این گونه تحریم ها و مصوبات طبیعتا زحماتی را برای ما ایجاد می کند اما ملت ایران همواره آمادگی آن را دارند که در برابر این اقدامات خصمانه به بهترین نحو ممکن عمل کنند و تاثیرات آن را کمرنگ کنند.

وی خاطر نشان کرد: ما ثابت کرده ایم که در برابر این رویکرد آمریکا در قبال ایران غافلگیر نمی شویم و این را در جنگ تحمیلی 8 ساله که با حمایت آمریکا از رژیم بعث عراق همراه بود به اثبات رسانده ایم.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet