ایام محرم 1398
1389/04/17 08:42:00
سرویس سیاسی
نماینده سابق پارلمان آلمان؛

عدم تحویل سوخت به هواپیماهای ایران نقض قوانین بین‌المللی است

**نماینده سابق پارلمان آلمان، تحویل ندادن سوخت به هواپیماهای ایرانی در فرودگاههای خارج از این کشور را نقض فاحش قراردادهای بین‌المللی خواند.

به گزارش خانه ملت به نقل از خبرگزاری الجزیره، یکی از نمایندگان سابق بوندستاگ که اکنون به عنوان حقودان بین المللی معروف است، عدم تحویل سوخت به هواپیماهای ایرانی در فرودگاههای خارج از این کشور نقض قراردادهای بین المللی دانست و از اعمال نفوذ ناعادلانه آمریکا در این ماجرا انتقاد کرد. 

بر اساس این گزارش، « نورمن پش» با بیان اینکه این گونه رفتارها شبیه به اقداماتی است که آمریکا در گذشته نیز اعمال کرده است، گفت: ایران می تواند در این رابطه به دادگاه های بین المللی شکایت و آن را پیگیری کند، هر چند آمریکا هیچگاه به احکام این دادگاهها پایبند نبوده است.

وی در خصوص تحریم های فراتر از سازمان ملل از سوی اتحادیه اروپا و آمریکا علیه ایران گفت: بعد از تصویب تحریم ها در سازمان ملل، ناگهان اتحادیه اروپا و آمریکا خبر از وضع تحریمهای بیشترعلیه ایران دادند و کشورهای غربی چیزی را که نتوانسته بودند با روسیه و چین در سازمان ملل به تصویب برسانند، بصورت یکجانبه و جداگانه به اجرا گذاشتند. 

عضو حزب چپ های آلمان درباره ادعای غرب مبنی براینکه تحریم ها مردم ایران را مورد هدف قرار نمی دهد، گفت: این حرف ها درست نیست. زیرا این شرکت ها و بانک هایی که هدف تحریم قرارگرفته اند، جدا از اقتصاد این کشور نیستند. به همین سبب آنها تاثیرات زیادی در وضعیت زندگی مردم دارند. 

گفتنی است، کنگره و سنای آمریکا و  باراک اوباما رئیس جمهور این کشور در ادامه سیاست های خصمانه علیه ملت ایران، تحریم های جدید یک جانبه ای را علیه ایران تصویب کردند.

تحریم های جدید دولت آمریکا با هدف تلاش برای قطع دسترسی ایران به واردات محصولات نفت پالایش شده همچون بنزین و سوخت هواپیما و همچنین ممانعت از دستیابی تهران به سیستم بانکداری بین المللی تصویب شد. 

این در حالی است که بر اساس قوانین ایکائو- سازمان جهانی هواپیمائی کشوری (ICAO) - فرودگاه های کشورهای عضو، مکلف به ارایه خدمات مساوی و به ویژه سوختگیری هواپیماهای دیگر اعضا هستند. 

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet