خبرگزاری خانه ملت

ایام محرم 1398
1389/04/17 17:25:00
سرویس اقتصادی
جهانبخش امینی:

دولت گامهای مثبتی در راستای اصلاح الگوی مصرف برداشته است

**عضو کمیسیون انرژی مجلس با اشاره به اقدامات دولت در راستای اصلاح الگوی مصرف تصریح کرد: دولت در مواردی چون بهینه سازی مصرف سوخت ، دو گانه سوز کردن خودروها ، تبلیغ لامپهای کم مصرف ، دو نرخی کردن قیمت بنزین و ... گامهای مثبتی در راستای اصلاح الگوی مصرف برداشته است.

جهانبخش امینی نماینده کرمانشاه در گفتگو با خبرگزاری خانه ملت گفت:

از زمانی که بحث اصلاح الگوی مصرف در سال 1388 از سوی رهبری مطرح شد،دولت عملا رشد مصرف حامل های انرژی را تا حد قابل توجهی کنترل کرد و رشد سرسام آور مصرف بی رویه نسبت به سالهای قبل کند تر شد.

وی ادامه داد: مصرف  روزانه 78 میلیون لیتر در سال 1387 امروز به 62 میلیون لیتر در روز کاهش یافته است.

امینی خاطر نشان کرد:حال که رهبر معظم انقلاب دستور العمل شفافی در جهت اصلاح الگوی مصرف ارائه فرمودند قطعا ضروری است که در چارچوب این دستورالعمل، مجلس و دولت راهکارهایی را تبیین کنند و مردم نیز بیشتر به این موضوع اهمیت دهند .

عضو کمیسیون انرژی یادآور شد: بنظر می رسد وقتی چشم اندازی برای مصرف انرژی داشته باشیم و برای حفاظت از منابع ملی برنامه ریزی صورت گیرد در عمل ضرر و زیان ها نیز کاهش می یابدو صرفه جویی حاصله در جهت ایجاد زیر ساخت ها و توسعه صنایع بکار گرفته می شود . در اینصورت در میان مدت شاهد افزایش اشتغال زایی و توسعه همه جانبه در کشور خواهیم بود.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet