خبرگزاری خانه ملت

ایام محرم 1398
1389/04/17 18:06:00
سرویس سیاسی
حیدری در گفتگو با خانه ملت:

تنها 240 معلم کردستان در آموزش و پرورش استخدام می شوند

**نماینده سقز و بانه با انتقاد از وزارت آموزش و پرورش گفت: از سهمیه ۲۴ هزار نفری استخدام در وزارت آموزش و پرورش سهم استان کردستان تنها ۲۴۰ نفر است.

فخرالدین حیدری نماینده سقز و بانه در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت با انتقاد از میزان سهمیه استان کردستان در استخدام معلمان حق التدریسی گفت: در خصوص تخصیص سهمیه استانی جهت استخدام معلمان حق التدریسی در آموزش و پرورش باز هم استان کردستان به نسبت محرومیت و نیازمندی دچار ظلم مضاعف از سوی وزارت آموزش و پرورش شد.

وی افزود: با توجه به مجوز استخدام 24 هزار نفر از معلمان حق التدریسی در وزارت آموزش و پرورش این وزارتخانه تصمیم دارد تا تنها 240 ملعم استان کردستان را به استخدام درآورد. یعنی در واقع یک درصد این سهمیه به استان کردستان اختصاص داده شده است.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس با بیان این که این موضوع به نوعی بی احترامی به جامعه حق التدریسی و معلمان زحمتکش استان می باشد گفت: اینجانب به عنوان نماینده استان در مجلس شورای اسلامی این موضوع را با وزیر آموزش و پرورش و همچنین معاونین ایشان در میان گذاشتم که وزیر قول داد تا در این زمینه تجدیدنظر شود و سهمیه بیشتری برای استخدام به استان اختصاص داده شود.

حیدری گفت: تاکنون یک هفته از این موضوع می گذرد اما هنوز خبری نشد و در صورت عدم افزایش سهمیه استان کردستان در استخدام معلمان حق التدریسی وزیرآموزش و پرورش باید در این زمینه پاسخگو باشد.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet