ایام محرم 1398
1389/04/17 22:06:00
سرویس سیاسی
رئیس مجلس در یادواره شهدای روستای شهرستانک؛

برای چشیدن طعم عدالت باید قانونمند باشیم

**رئیس مجلس شورای اسلامی تخلف از قانون را قباحت دانست و اعلام کرد بنا به فرموده امام خمینی (ره) تخلف از قانون گناه است

 

به گزارش خبرنگار خانه ملت،  علی لاریجانی رئیس مجلس که عصر روز پنج شنبه  برای شرکت در مراسم یادواره شهدای شهرستانک به استان تازه تاسیس البرز سفر کرده بود طی سخنانی در این مراسم ضمن عرض تسلیت شهادت امام موسی کاظم (ع)با اشاره به کمکهای همه جانبه غرب در طول هشت سال دفاع مقدس گفت: خداوند در زمان دفاع مقدس این ملت را دوست داشت تا از بعضی از ناراستی ها و کژی ها عبور کنند.

لاریجانی افزود: هر وقت انقلابی صورت می گیرد یک عده فرصت طلب دعوی ارث می کنند و سعی می کنند افراد انقلابی را از دور بیرون کنند.

وی با بیان این که گفته می شود انقلاب فرزندخوار است افزود: این گفته صحیح نیست این فرصت طلبان هستند که همیشه سعی می کنند عرصه را بر انقلابیون تنگ نمایند و این افراد در مواقع جنگ پا به فرار گذاشته و این مجاهدین فی سبیل الله هستند که پای انقلاب می ایستند.

رئیس مجلس اظهار کرد: این که اگر کسی بخواهد عزتمند زندگی نماید باید اهل ریاضت و سیر و سلوک باشد نمونه آن شهدا هستند.

لاریجانی با بیان این نکته تصریح کرد: خداوند وقتی یک نعمتی به عده ای می دهد انتظار زیادی از آنها دارد تا کژی نکنند.

لاریجانی با اشاره به سند چشم انداز گفت: اگر می خواهیم به سند چشم انداز دست یابیم باید چند گام مهم برداریم که این گامها باید با برنامه و نظم فکری مشخص باشد.

رئیس قوه مقننه با بیان این که این حسن نیست که به قانون کم توجهی کنیم افزود: اگر کسی بگوید قانون را اجرا نمی کنم یعنی برنامه ندارد.
 وی به علت ایستادگی مجلس در مقابل هر نوع قانون شکنی اشاره کرد و گفت: تخلف از قانون قباحت دارد همانطور که امام رحمه الله علیه فرمودند تخلف از قانون گناه است.

رئیس مجلس  افزود: جدا از این مسائل اگر باب بی قانونی در کشور باز شود نظم در کشور از بین می رود.

لاریجانی تصریح کرد: به نظم عمل کردن باعث می شود عدالت در کشور اجرا شود.
 وی با بیان این که همه باید قانون را اجرا کنند خاطرنشان کرد: اتفاقا کسانی که قدر و منزلت بیشتری دارند باید پایبندی بیشتری به قانون داشته باشند.

رئیس مجلس افزود: اگر می خواهیم مردم طعم عدالت را بچشند باید همه پایبندی خود را به قانون نشان دهند.

لاریجانی با اظهار این که اجرای قانون هم مبنای شرعی و عقلانی دارد افزود:این مسیری است که مجلس هشتم آن را دنبال می کند و بر این عهد خود پایبند مانده با کسی هم  تعارف نخواهد داشت

رئیس قوه مقننه تاکید کرد: اگر کسی به حق ملت تجاوز نماید ما در مجلس در مقابل او حتما موضع خواهیم داشت.
لاریجانی در بخش دیگری از سخنانش به بهانه تهاجم آمریکا به عراق اشاره کرد و گفت: وقتی آمریکا به عراق حمله می کرد  اعلام نمود ما اطلاع دقیق داریم که آنها سلاح هسته ای را قایم کرده  اند،حتی وزیر خارجه آمریکا به کنگره این کشور رفت و یک سری آدرس هایی را داد. بعد از بررسی های بازرسان آژانس مشخص شد که آن ادعاها صحت نداشته  و بهانه ای بیش برای اشغال عراق نبود.
وی همچنین با اشاره به سخنان جورج بوش پس از اشغال افغانستان اظهار کرد: آقای بوش حرفهای گنده گنده زیادی می زد و می گفت کاری می کنیم که مردم در این کشور با دمکراسی زندگی کنند.

لاریجانی  افزود: این در حالی است که کشورهای زیادی تحت سلطه آمریکا هستند که به صورت سلطنتی اداره می شوند اما به دلیل این که به آمریکا پول می دهند آمریکا با آنها مشکلی ندارد.

وی با اشاره به مشکلاتی که آمریکا پس از اشغال عراق و افغانستان با آن روبرو شده است تصریح کرد: آنها اشتباه فکر کرده اند که کار منطقه تمام شده است.

رئیس قوه مقننه تصریح کرد: چه عنصری شرایط را تغییر داده است که امروز آمریکاییها دنبال این هستند که از منطقه فرار کنند.

لاریجانی آن عنصر را بیداری و مجاهدت در میان ملتهای منطقه عنوان کرد و افزود: این انقلاب اسلامی بود که باعث بیداری ملتهای منطقه شد.

وی با اشاره به وضعیت ایران پیش از پیروزی انقلاب اسلامی تصریح کرد: در زمان رژیم شاه ما دچار سرافکندگی بودیم اما امروز ملت ما سرافراز هستند.

رئیس مجلس با اشاره به دلیل دشمنی آمریکا با ایران خاطرنشان کرد: این به خاطر کارهای بزرگی است که در این کشور صورت می گیرد.

لاریجانی گفت: من تردید ندارم امام مسیری را که طراحی کردند، سعادت ملت و منطقه ما را تضمین می کند.

وی همچنین در ادامه  با اشاره به وضعیت اقتصادی کشور تصریح کرد: ما کشوری فقیر نیستیم ما یک کشور نفتی و گازی هستیم.
رئیس مجلس به شاخصه های یک دولت کارآمد اشاره کرد و گفت: یک دولت کارآمد ثروتش را به سرمایه تبدیل می کند.

لاریجانی با اشاره به بیانات مقام معظم رهبری مبنی بر جدا کردن بودجه جاری کشور از نفت و گاز خاطرنشان کرد: این حرف کاملا درستی است که بودجه جاری کشور باید از نفت و گاز جدا شود.

وی با بیان اینکه باید توجه اصلی به اقتصاد کشورباشد تصریح کرد: توجه کشورباید بر مبنای تولید و سرمایه باشد.

لاریجانی افزود: عدالت به معنای مسابقه در فقر نیست. بلکه به معنای این است که همه بتوانند شغلی مناسب داشته باشند.

رئیس مجلس خاطرنشان کرد: اگر توسعه اسلامی را دنبال می کنیم باید به زندگی با کرامت توجه نماییم.

لاریجانی افزود: زندگی با کرامت یعنی شغل مناسب داشتن، یعنی افراد بتوانند با دسترنج خود زندگی نمایند.

وی در بخش دیگری از سخنانش به خودکفایی محصولات اساسی در کشور تاکید کرد و گفت: با شیر خشک وارد کردن ما در تولید محصولات اساسی به خودکفایی نمی رسیم.

رئیس مجلس با انتقاد از واردات بی رویه به کشور تاکید کرد: باید واردات در حدی باشد که کمبود داریم نه بیشتر از آن که متاسفانه در این زمینه شاهدیم زیاده روی صورت می گیرد.

لاریجانی به بررسی لایحه برنامه پنجم توسعه در مجلس اشاره کرد و گفت: ما سعی می کنیم در این برنامه به بخش کشاورزی و دامداری توجه بیشتری مبذول داریم

 لاریجانی با اشاره به بخش فرهنگی در کشور تصریح کرد: در حوزه فرهنگی کشور ما از یک مزیت اساسی برخوردار است و وظیفه ماست که از این فرهنگ صیانت نماییم.

وی برای صیانت از بخش فرهنگی خاطرنشان کرد: صیانت از حوزه فرهنگ میسر نمی شود مگر با سرمایه گذاری در آن.

لاریجانی خاطرنشان کرد: باید مراقبت کرد مبادا لطمه ای به فضای فرهنگی کشور برسد.

رئیس مجلس در بخش دیگری از سخنانش به توسعه نامتوازن کشور اشاره کرد و گفت: برخی مناطق کشور توسعه متوازن پیدا نکرده که باید در بررسی لایحه برنامه پنجم به آن توجه شود.

وی با بیان این که ایجاد عدالت در جامعه احتیاج به یک نظام برنامه ریزی دقیق دارد خاطرنشان کرد: اگر به برنامه های مدون عمل نشود نظام نمی تواند تشخیص دهد که آیا به اهداف خود مطابق با برنامه رسیده است یا خیر
لاریجانی در بخشی از سخنانش  گفت: شهید مطهری به مساله فرهنگی در کشور تاکید بسیار داشته و آن را یک موضوع اصلی برای انقلاب می دانستند
.
لاریجانی با اشاره به ماهیت دینی و فرهنگی انقلاب اسلامی ایران خاطرنشان کرد: انقلاب ما با وجود این که یک انقلاب ضد استکباری است اما ماهیت دینی دارد.

لاریجانی با اظهار این که شهید مطهری نقش اندیشه های بیگانه با مارک اسلامی را یکی از خطرات انقلاب می دانست تصریح کرد: ایشان به رهبران نهضت هشدار دادند که مبادا کژی در مسیر انقلاب بروز پیدا کند.

وی همچنین به تاکید شهید مطهری به احیای سنت امر به معروف و نهی از منکر اشاره کرد و گفت: این شهید بزرگوار حتی برای احیای امر به معروف و نهی از منکر در کشور خواستار تشکیل وزارتخانه در این خصوص بود.

رئیس قوه مقننه  با اشاره به شعار عدالت خواهی که این روزها در جامعه سر داده می شود اظهار کرد: افرادی این روزها شعار زیادی درباره عدالت می دهند اما باید افراد جامعه مراقب باشند که مبادا کسانی که شعار آن را می دهند از مسیر خود منحرف شوند.

لاریجانی تاکید کرد: اگر بخواهیم جامعه سلامت باشد باید امر به معروف و نهی از منکر از بالا تا پایین درست اجرا شود.

وی با اشاره به این که جامعه اسلامی بدون ضابطه نیست خاطرنشان کرد: جامعه اسلامی دارای خصوصیاتی است و ما همه مسئولیم که اجازه ندهیم افرادی در جامعه فرهنگ اسلامی را نادیده بگیرند.

لاریجانی با بیان این که فرهنگ اسلامی به سادگی به دست ما نرسیده است خاطرنشان کرد: همه ما باید در مقابل این فرهنگ احساس مسئولیت کنیم.

رئیس مجلس یادآور شد: این حرفهایی که گاهی شنیده می شود یک حرفهایی نیست که یک عده خواب نما شده آن را بر زبان جاری سازند.

لاریجانی با تاکید بر این که در امور فرهنگی باید صاحبنظران درباره آن نظر بدهند خاطرنشان کرد: برای تامین سلامت جامعه نیاز به امر به معروف و نهی از منکر در کشور داریم.
لاریجانی در بخش دیگری از سخنانش با بیان این که مجاهدت فی سبیل الله جامعه را زنده نگه می دارد اظهار کرد: خیلی از جوامع صنعت و اقتصاد پیشرفته دارند اما به دلیل این که لباس جهاد را از تن درآورده اند دچار مشکلات اجتماعی و فرهنگی شده اند.
لاریجانی با اظهار این که بصیرت تنها با فکر میسر می شود افزود: بصیرت باید همگام با فکر و عمل باشد.

لاریجانی با بیان این که زمان شهادت در ایران سپری نشده است تصریح کرد: شهادت در  قلوب جوانان، بسیجیان و نیروهای مسلح ما زنده است.

لاریجانی با اشاره به نقش شهدای جنگ 8 سال دفاع مقدس تصریح کرد: این شهدا برای سرافرازی ملت ایران عزت آفریدندتا ما بتوانیم عزتمند زندگی کنیم.

رئیس قوه مقننه به پشتیبانی آمریکا و حامیان غربی اش از صدام به صورت علنی اشاره کرد و گفت:  آقای برژینسکی که در زمان جنگ تحمیلی مسئولیتی نیز بر عهده داشت و الان در مورد مسائل مختلف اظهار نظر می کند پیش از آغاز جنگ با صدام جلسه گذاشته و گفته بود برای حمله عراق به ایران همه نوع کمک می کند..
علی لاریجانی همچنین  در ادامه سخنانش افزود: برای من افتخار است که در بزرگداشت شهدای شما آن هم در روز شهادت امام موسی کاظم (ع) توفیق دیدار شما را پیدا کردم.

وی با بیان این که سفر به شهرستانک یک خاطره را برای من زنده می کند، اظهار کرد: در 32  سال قبل زمانی که استان مطهری تابستان به این منطقه آمدند من نیز به این روستا آمده و دیدار امروز خاطرات آن روزها را برای من زنده کرد.

رئیس مجلس  با اعلام این که در آن زمان هنوز انقلاب در کشور ما به وقوع نپیوسته بود، خاطرنشان کرد: بحثهای زیادی در آن زمان مطرح بود که شهید مطهری پاسخ به برخی شبهات کتاب نهضتهای صد ساله را در آن روستا نوشت.

وی با اشاره به شرایط کشور در طول تاریخ افزود: همیشه در شرایط حساس، تاریخ ایران گاه غبارآلود می شد  که گاهی افرادی به عمد این کار را انجام می دادند.

علی لاریجانی با بیان این که لازم بود افرادی راه را به مردم نشان دهند افزود: شهید مطهری با نوشتن آن کتاب مهم روشن کرد که مردم برای به دست گرفتن سرنوشت خود چه کار کنند و نهضت امام چه خصوصیاتی دارد  و این کتاب عملا راهنمایی شد برای انقلابیون.

رئیس قوه مقننه  با اشاره به سالگرد شهادت امام موسی کاظم (ع) افزود: امام می فرمایند مومن همچون دو کفه ترازو است که هر چه ایمانش افزونتر باشد گرفتاری هایش هم بیشتر می شود.

رئیس مجلس با  پراهمیت دانستن این سخن امام موسی کاظم (ع) گفت: مبنای معنای این سخن امام موسی کاظم (ع) این است که خداوند هر کسی را بیشتر دوست بدارد در مظان امتحان بیشتری قرار می دهد.

همچنین،علی لاریجانی عصرروز پنج شنبه پس از ادای احترام به مقام شامخ شهدای روستای شهرستانک و سخنرانی در یادواره این روستا شهرستانک را به مقصد تهران کرد.

 

 


اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet