ایام محرم 1398
1389/04/17 11:46:00
سرویس دیگر رسانه‌ها_
محمدجواد ابطحی:

تحریم ها ایران را به خودکفایی و استقلال رساند

**نماینده مردم خمینی شهر در مجلس با بیان اینکه تحریم های اعمال شده علیه ایران مغایر با اصول اخلاقی و قوانین بین المللی است، تاکید کرد: جمهوری اسلامی در سه دهه گذشته با این تحریم ها آبدیده تر شد و به خودکفایی و استقلال رسید.

"سید محمدجواد ابطحی" در گفت و گو با ایرنا افزود:‌ این تحریم ها را فاقد هرگونه وجاهت قانونی و بین المللی می دانیم.

عضو کمیسیون امنیت داخلی و شوراهای مجلس شورای اسلامی اظهارداشت:‌ کشورهای موافق در حقیقت ، خود را تحریم کرده اند چرا که وضعیت آشفته اقتصاد دنیا، ‌نتیجه معکوس خواهد داد.

وی گفت:‌ این تحریم ها قبل از آن که ضمانت اجرایی داشته باشند،‌ برای تبلیغات مسموم علیه نظام جمهوری اسلامی در دنیا مطرح شده است.

ابطحی اظهارداشت:‌ ملت ایران و ملت های آزادیخواه دنیا هوشیارتر از آن هستند که در این سناریوی سیاسی مخالفان نظام و کشورهای زورگو ،‌ شانه خالی کنند.

وی در خصوص تحریم بنزین هواپیما نیز گفت:‌این موضوع مغایر با اصول بین المللی و نقض کنوانسیون هاست.

وی تاکید کرد:‌ اعمال تحریم ها،‌ فرصتی خوبی برای ایران است تا آنها را تبدیل به فرصت کند.

عضو کمیسیون امنیت داخلی و شوراهای مجلس ضمن محکوم کردن اقدامات ضد انسانی و اخلاقی آمریکا گفت:‌ واشنگتن و متحدانش از هیچ کاری در فشار به ایران رویگردان نیستند و از این رو با تحریم های یک جانبه و بدون منطق،‌ سعی دارند تا کشور و نظام ما را تحت فشار قرار دهند.

وی تاکید کرد: قطعنامه ها در سه دهه از انقلاب نشان داد که در اراده ملت ایران نه تنها خللی ایجاد نکرده بلکه مردم را مصمم تر در رسیدن به اهداف خود ‌ کرده است.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet