ایام محرم 1398
1389/04/17 12:50:00
سرویس دیگر رسانه‌ها_
جلالی:

حضور در اجلاس دی هشت بیانگر انزوا ناپذیربودن ایران است

**عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس حضور ایران در اجلاس دی هشت را به نوعی تقویت کننده رویکرد ایران در مقابله با یک جانیه گرایی غرب در عرصه بین المللی خواند و تاکید کرد که این حضور نشان می دهد که ایران انزوا پذیر نیست.

کاظم جلالی، عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس، در گفتگو با مهر، در بیان اینکه برگزاری اجلاس دی هشت از سوی کشورهای اسلامی و حضور ایران چه تاثری در تقویت روابط کشورهای مسلمان دارد، افزود: برگزاری این اجلاس به توجه به اینکه برخی از کشورهای قدرتمند به دنبال رویکرد یک جانبه گرایی در عرصه های بین المللی هستند، با این رویکرد مطابقت ندارد و مسیری را برای ساختار چند جانبه گرایی در عرصه بین المللی تقویت می کند.

وی ادامه داد: کشورهای اسلامی عضو گروه دی هشت با برگزاری این اجلاس و تقویت روابط اقتصادی، استفاده از ظرفیت های متقابل و الگوسازی توسعه، می توانند سهمی شایسته در عرصه مدیریت بین الملل داشته باشند.

نماینده مردم شاهرود در خانه ملت گفت: اجلاس گروه دی هشت موجب تقویت روابط اقتصادی بین کشورهای عضو می شود و حضور ایران به عنوان کشوری بزرگ با ظرفیت های بالا و دارای قدرت در منطقه به رویکردهای این گروه کمک می کند و تقویت کننده رشد و ارتقا این سازمان است.

جلالی در بیان اینکه تشکیل این گروه چه تاثیری بر تحریم های غرب علیه ایران دارد، نیز اظهارداشت: برخی کشورهای بزرگ به دنبال تحریم علیه ایران هستند، در حالی که شرکت های تجاری و اقتصادی همان کشورها نیز رویکرد موافقی با تحریم های علیه ایران ندارند، لذا گسترش روابط با کشورهای اسلامی گروه دی هشت نشان می دهد ایران انزوا پذیر نیست و خط تحریم ها عملا پیگیری نمی شود.

به گزارش مهر ، هفتمین اجلاس سران گروه دی هشت متشکل از هشت کشور اسلامی ایران، نیجریه، ترکیه، پاکستان، بنگلادش، اندونزی، مصر و مالزی امروز سه شنبه در ابوجا پایتخت نیجریه تشکیل می شود .

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet