شهادت حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها
1389/04/17 13:53:00
سرویس دیگر رسانه‌ها_
عضو کمیسیون فرهنگی:

فرهنگ سازی بهترین ضمانت برای جلوگیری از وقوع جرائم رایانه‌ای است

**عضو کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه خلا قانونی در خصوص چگونگی برخورد با جرائم رایانه ای وجود ندارد گفت: فرهنگ سازی بهترین راهکار جهت جلوگیری از وقوع جرائم رایانه ای است.

سید جلال یحیی زاده فیروز آباد نماینده مردم تفت و میبد در مجلس شورای اسلامی در گفتگو با باشگاه خبرنگاران جوان در خصوص قوانین مربوط به چگونگی برخورد با جرائم رایانه ای اظهار داشت: نقص و خلا قانونی در خصوص چگونگی برخورد با جرائم رایانه ای وجود ندارد اما مجلس آمادگی دارد راهنمایی ها و انتقاداتی که از سوی دیگر دستگاه ها مطرح می شود را بررسی کند.

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه مهمترین ضمانت برای جلوگیری از اینگونه ناهنجاری ها تلاش منسجم ، جدی،‌علمی و دقیق فرهنگی است تصریح کرد: مسئولین باید در کنار اقدامات فرهنگی برخوردهای قضایی و انتظامی نیز با عاملین جرمهای رایانه ای داشته باشند.

وی با اذعان بر اینکه باید با کسانی که آتش دشمن را در کشور شعله ور می کنند برخوردهای صریح قانونی صورت گیرد خاطرنشان کرد: قوه قضائیه و نیروی انتظامی باید با هنجارشکنان حرفه ای که قصد تخریب افکار جوانان را دارند برخورد کند و با فرهنگ سازی در سطح جامعه از وقوع این جرائم جلوگیری کند.

این عضو کمیسیون فرهنگی همچنین در خصوص جلسه کمیسیون متبوعش با وزیر کشور گفت: وزیر کشور به سوال 4 نفر از نمایندگان در خصوص عدم اجرای مصوبه حجاب و عفاف که 5 سال پیش در شورای عالی انقلاب فرهنگی مصوب شده بود پاسخ داد.

یحیی زاده فیروز آباد توضیحات وزیر را در این خصوص قانع کننده توصیف کرد و خاطر نشان کرد: کمیسیون درصدد است سوال خود را از 26 دستگاه مرتبط با امر حجاب وعفاف مطرح کند.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet