خبرگزاری خانه ملت

حلول ماه ربیع الاول
1389/04/17 16:56:00
سرویس دیگر رسانه‌ها_
سخنگوی فراکسیون‌ ورزش:

ورزش خوزستان نیاز به تصمیم‌های بزرگ، قاطع و جدی دارد

**مخبر فراکسیون ورزش مجلس شورای اسلامی گفت: ورزش خوزستان نیاز به تصمیم‌های بزرگ، قاطع و جدی دارد.

به گزارش خبرنگار ایسنا، علی‌رضا دهقان در نخستین همایش هم‌اندیشی پیشکسوتان استان خوزستان که صبح امروز هفدهم تیرماه، در محل سالن چند منظوره مجموعه ورزشی تختی اهواز برگزار شد، اظهارکرد: این که ما در خدمت پیشکسوتان باشیم و فقط با آنها خوش و بش کنیم، کافی نیست. ما احتیاج داریم که مدیریت کلان استان و کشور در خصوص ورزش تصمیم قاطع بگیرند. این که کمیته‌های مختلف تشکیل و کارهای کارشناسی و علمی تشکیل شود اما در نهایت نتیجه‌ای نداشتند باشد هم قابل قبول نیست.

دهقان گفت: حضرت علی(ع) فرمودند " تجربه‌ گرانبهاتر از علم است"، بر همین اساس ما نمی‌توانیم از تجربه پیشکسوتان به راحتی بگذریم.

وی گفت: در سایه گذشته زندگی کردن دیگر کافی است ما باید ببینیم اکنون در ورزش کشور کجا قرار گرفته‌ایم. برای تیم‌های اصفهان، قم، قزوین و همدان در لیگ برتر که قابل قیاس با ورزش استان خوزستان نیستند بودجه‌های جذب و هزینه می‌شود. اما در خوزستان با قدمتی که در ورزش کشور دارد به این شکل نیست.

دهقان از مدیرکل تربیت بدنی خوزستان خواست نگاه جدی‌تری به کانون پیشکسوتان داشته باشد و گفت: من به عنوان یک خدمتگزار، عضو کوچکی از این کانون خواهم بود و هر کجا و هر موقع که این نشست برگزار شد من در کنار شما خواهم بود.

دهقان استان خوزستان را راس امور کشور دانست و ادامه داد: حال این فرصت مهیا شده تا تصمیم‌های بزرگ برای ورزش خوزستان گرفته شود و امیدواریم که بتوانیم از این فرصت‌ها نهایت استفاده را برای پیشرفت ورزش ببریم.

حمید سالمی، رییس کانون ورزش پیشکسوتان استان خوزستان نیز در این همایش در ابتدا با تسلیت شهادت امام موسی کاظم(ع) و تبریک پیشاپیش بعثت رسول اکرم(ص)، خطاب به پیشکسوتان حاضر در این همایش گفت: با توجه به سابقه و کوله‌بار شما در ورزش و خدمات شما به جوانان، حیفمان آمد که چنین تشکلی را به وجود نیاوریم.

وی ادامه ‌داد: از زمان حضور مدیرکل جدید تربیت بدنی استان بحث‌های زیادی در خصوص ورزش پیشکسوتان به وجود آمد و وی به ما تکلیف کردند که چنین همایشی با حضور پیشکسوتان ورزش استان برگزار شود.

رییس کانون ورزش پیشکسوتان خوزستان افزود: ما نیز بر حسب وظیفه برگزاری این همایش را در دستور کار خود قرار دادیم تا از نقطه نظرات، رهنمودها و تجربیات این پیشکسوتان که به صورت مکتوب به ما ارایه می‌دهند، بهره ببریم.

وی خطاب به پیشکسوتان حاضر در این همایش گفت: شما با توجه به زحمات زیادی که در ورزش خوزستان متحمل شده‌اید بر گردن مسوولان و ورزش استان حق دارید. شما جایگاه خاصی دارید.

سالمی با اشاره به این‌که کانون پیشکسوتان خوزستان در سال 1378 تشکیل شد بیان کرد: این کانون فراز و نشیب‌های زیادی را در این چند سال پشت سر گذاشته است، اما امیدواریم با وجود مدیرکل ورزش استان و حمایت مردم، نمایندگان و دیگر مسوولان استان عقب ماندگی‌ها و کسری‌های ورزش استان جبران شود.

رییس کانون ورزش پیشکسوتان خوزستان با اشاره به این‌که نمی‌خواهم نبش قبر کنم که بر سر ورزش این استان چه آمده است ادامه داد: امیدواریم که این کشتی به گل نشسته خوزستان، با همکاری همه مسوولان استان به ساحل نجات رهنمون شود.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet