خبرگزاری خانه ملت

روز مجلس
1389/04/17 16:59:00
سرویس دیگر رسانه‌ها_
نماینده مردم کلیبر:

ایجاد بزرگراه اهر - کلیبر از نیازهای اساسی منطقه ارسباران است

**رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی یکی از نیازهای اصلی منطقه ارسباران را توسعه راههای ارتباطی و ارتقاء راه‌های اصلی این منطقه، خصوصاً بزرگراه اهر به کلیبر در جهت پیشرفت و عمران و آبادانی منطقه ذکر کرد.

به گزارش ایسنا، ارسلان فتحی‌پور در جمع سرمایه‌گذاران منطقه ارسباران با اشاره به اینکه منطقه ارسباران با جمعیتی بالغ بر چهارصد هزار نفر یکی از مناطق مستعد و بکر و سرشار از استعدادهای بالقوه خدادادی در حوزه‌های مختلف کشاورزی، معدن، جنگل و گردشگری است گفت: اگر برنامه‌ریزی مناسب در ایجاد زیرساختها صورت گیرد قطعاً شاهد رشد و توسعه ارسباران در همه بخشها و شکوفایی منطقه خواهیم بود.

وی افزود: روزانه بالغ بر 15 هزار خودرو در مسیر راه‌های ارتباطی این منطقه رفت و آمد دارند و روزهای آخر هفته نیز این تعداد به بیش از دو برابر افزایش می‌یابد که این موارد شاهد برخی تصادفات ناگوار در این مناطق می‌گردد که اختصاص اعتبارات لازم برای اجرای پروژه‌های ارتباطی منطقه بخصوص تسریع در بزرگراه اهر - تبریز، اهر- باکو را برای توسعه همه جانبه منطقه ضروری می‌باشد.

نماینده مردم کلیبر و هوراند در مجلس شورای اسلامی با اشاره به جاذبه‌های بالقوه منطقه ارسباران خصوصاً آثار تاریخی، گردشگری و تنوع آب و هوایی و موقعیت ویژه جغرافیایی منطقه ارسباران بالاخص شهرستان کلیبر را به جهت ارتباط با کشورهای آسیای میانه و منطقه آزاد تجاری صنعتی ارس، واقع شدن جنگلهای منحصر به فرد ارسباران، سد بزرگ خداآفرین و دهها امتیاز ویژه نیازمند توجه بیشتر به این منطقه اعلام کرد.

وی گفت: اگر سرمایه گذاری متناسب با امکانات در این منطقه صورت گیرد قطعاً آهنگ مهاجرت از این مناطق به کلانشهرها سیر نزولی پیدا خواهد کرد. که خوشبختانه با رونق نسبی منطقه به تدریج ارسبارانیان مقیم مرکز و کلانشهرها و رغبت بیشتر و بازگشت به زادگاه خود و سرمایه‌گذاری نشان می‌دهند.

وی آغاز عملیات اجرایی پایانه بزرگ مرزی خداآفرین، افزایش محدود منطقه آزاد ارس تا خداآفرین کلیبر، اجرای سد خداآفرین و اختصاص اعتبار برای پایاب این سد در جهت توسعه فعالیت‌های کشاورزی، اجرای طرح‌های تولیدی و صنعتی، پروژه‌های گردشگری با اعتباری بالغ بر یکهزار میلیارد ریال، تله کابین بزرگ کشور در کلیبر، ارتقاء خداآفرین به شهرستان و توجه زیرساختهای منطقه نشان از عزم دولت و مردم در عمران و آبادانی منطقه است.

وی در این جلسه از آمادگی مسئولین استانی و شهرستان و کمیسیون اقتصادی مجلس برای ارائه تسهیلات ویژه به سرمایه‌گذاران در منطقه ارسباران خصوصاً شهرستان کلیبر خبر داد.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet