ایام محرم 1398
1389/04/18 12:09:00
سرویس سیاسی
کاظم جلالی با استقبال از استانی شدن انتخاب نمایندگان:

انتخابات استانی سطح مجلس را بالا می‌برد

**عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با عنوان این مطلب که با استانی شدن انتخابات موافق هستم افزود: استانی شدن انتخابات سطح مجلس را بالاتر می‌برد و نمایندگان بیشتر وقت می کنند به وظایف اصلی خود یعنی قانونگذاری و نظارت برسند.

"کاظم جلالی" نماینده مردم شاهرود در گفتگو با خبرگزاری خانه ملت ضمن اعلام موافقت با استانی شدن انتخابات مجلس گفت: مجلس و نمایندگان بر اساس قانون اساسی تکالیفی دارند و در ظرفیت انجام آن تکالیف نیز باید توسط مردم انتخاب بشوند اما درگیریهای بسیار زیاد در حوزه های انتخابیه نمایندگان را از وظایف اصلی و کارهای کلان یعنی قانون گذاری و نظارت غافل می کند.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با اشاره به اینکه استانی شدن انتخابات ثمرات خوبی برای کشور دارد افزود: باید شوراها را تقویت بکنیم تا شوراهای استان ها و شهرها پیگیر امور جزئی بشوند و نمایندگان بتوانند به کارهای مهم تری که خیلی از انها معطل مانده رسیدگی کنند.

جلالی با توضیح این مطلب که استانی شدن انتخابات به معنای کمتر شدن امکان انتخاب نمایندگان حوزه های کم جمعیت نیست، تصریح کرد: با استانی شدن انتخابات شانس نماینده های شهرستان ها برای حضور در مجلس کم نمی شود اما افرادی که برجسته تر باشند و صاحب صلاحیت بیشتری  باشند انتخاب می شوند.

وی همچنین افزود: قانون را نباید به قامت آدم ها دوخت باید ببینیم چه کسانی برای کشور مفید تر هستند طبیعی است که قبل از اینکه دغدغه ادم ها را داشته باشیم دغدغه مسائل کلان کشور را داریم.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet