ارتحال ملکوتی امام خمینی (ره) بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران
1386/05/03 17:48:00
سرویس فرهنگی

حجت الاسلام والمسلمین مهدی طباطبایی: ماه رجب، ماه خدا و ولایت است

حجت الاسلام والمسلمین مهدی طباطبایی، نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی گفت: ماه رجب را از یک سو ماه خدا می‌گویند و از سوی دیگ از آن به نام ماه ولایت یاد می‌شود.

سیدمهدی طباطبایی در گفتگو با خبرنگار خانه ملت ضمن برشمردن فضایل ماه رجب خاطرنشان کرد: سه ماه رجب، شعبان و رمضان در شریعت اسلام از اهمیت ویژه‌ای برخوردارند و از میان عبادت‌های وارد شده همانند نمازهای مستحب، استغفار، صلوات و تلاوت قرآن، دعا از اهمیت بیشتری در این ایام برخوردار است.

وی افزود: دعاهای وارده در ماه مبارک رجب بسی شگفت انگیز است زیرا دو دعا از ناحیه مقدسه (امام زمان عج) و از طریق نواب ایشان عثمان بن سعید و ابوالقاسم حسین بن روح رسیده است که این نشانگر اهمیت این ماه پرفضیلت است.

حجت الاسلام و المسلمین طباطبایی متذکر شد: ماه رجب را از یک سو ماه خدا می‌نامند و از سوی دیگر از آن بنام ماه ولایت یاد می‌شود. اگرچه در دیانت ما اول توحید، دوم نبوت و در مرحله سوم امامت قرار دارد ولی در معرفت و شناخت اول امام است که رابط میان ما و خداوند تبارک و تعالی است. در واقع ماه رجب مقدمه ماه شعبان است و ماه شعبان مقدمه ورود به ضیافت‌ الله در ماه رمضان است. از این رو کسب آمادگی‌های فکری و روحی برای درک هر چه بیشتر فیض معنوی از این مهمانی خدا لازم است.

وی افزود: از حضرت رسول صلی الله علیه و آله روایت شده است که رجب ماه خداست و شعبان ماه من و رمضان ماه امت من است. هر که یک روز از ماه رجب را روزه دارد موجب خشنودی خدای بزرگ می‌گردد و غضب الهی از او دور می‌شود.

ای آنکه امید به تو دارم در هر چیزی و ایمن هستم از خشمش در هر شری و بدی، ای آنکه عطا کند بسیار در برابر اندک، ای آنکه عطا کند به هر کس که بخواهد، ای آنکه عطا کند کسی که نخواهد از او و کسی که نشناسدش از راه مهرورزی و رحمتش عطا کند بر من، خواهشی که از تو دارم همه خیر دنیا و همه خیر و خوبی‌هایی آخرت را، بگردان از من، همه شر دنیا و شر و بدی آخرت را، زیرا کم نیاید هر چه عطا کنی و بیفرا برای من از فضل و بخشش خودت ای با کرامت، ای صاحب جلال و کرم، ای صاحب نعمت‌ها و بخشش، ای صاحب من و جود، حرام نما موی سفیدم را بر آتش دوزخ.

 

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet