ایام محرم 1398
1389/04/18 16:30:00
سرویس بین الملل
بروجردی در بازگشت از سفر به لبنان خبر داد؛

دعوت مجلس از رهبر مارونی‌های لبنان

**رییس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی اعلام کرد، هیات ایرانی در سفر به لبنان با رئیس مجلس و دبیر کل حزب الله این کشور دیدار داشتند و از رهبر مارونی های لبنان برای سفر به تهران دعوت شد.

علاء الدین بروجردی، نماینده بروجرد در گفت وگو با خانه ملت در مورد سفر اخیر هیات ایرانی به لبنان که برای شرکت در مراسم بزرگداشت مرحوم علامه فضل الله صورت گرفته بود، اظهارداشت: در این سفر از مجلس شورای اسلامی آقایان آوایی نماینده دزفول و رهبر نماینده اصفهان بنده را همراهی می کردند که از طرف مقام معظم رهبری، آیت الله جنتی نیز حضور داشتند.

وی افزود: در این سفر هیات ایرانی در مراسم خاکسپاری و ختم علامه فضل الله حضور یافتند و پیام کتبی تسلیت رسمی مجلس به خانواده وی و رئیس مجلس لبنان تسلیم شد.

به گفته بروجردی، در این سفر هیات ایرانی در دیدار با سید حسن نصرالله تحولات منطقه، لبنان و حمله این رژیم به کاروان آزادی را مورد بررسی قرار دادند.

وی ادامه داد: در دیدار رئیس مجلس لبنان نیز ضمن تسلیم پیام کتبی رئیس مجلس، بر همکاری مجالس دو کشور تاکید شد و با توجه به سفر پیش روی رییس جمهور به لبنان بر ضرورت تبادلات جدید در عرصه سیاسی و اقتصادی تاکید و از رای لبنان در شورای امنیت نیز قدردانی شد.

رییس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس همچنین از دعوتش از میشل عون رهبر مارونی های لبنان برای سفر به تهران خبر داد.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet