هدر موبایل
1389/04/18 17:07:00
سرویس بین الملل
سبحانی‌نیا:

سفر هیات پارلمان اروپا به تهران گامی در جهت تقویت همکاری‌هاست

**عضو هیات رئیسه مجلس سفر هیات پارلمان اروپا به تهران را گامی در جهت تقویت همکاری ها و باز شدن درهای جدید در روابط ایران و اروپا عنوان کرد.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با اشاره به اعلام آمادگی پارلمان اروپا برای اعزام هیاتی به ایران گفت: روابط پارلمان ها می تواند به صورت سهل تری بین کشورها برقرار شود و دو پارلمان بتوانند در خصوص چالش ها صحبت کرده و به زبان پارلمانی و نه دیپلماتیک مسائل را مطرح کنند.

وی ادامه داد: با توجه به این که پارلمان ها در شرایطی که بین کشورها تیرگی به وجود می آید تلاش می کنند در مسائل ورود پیدا کنند، سفر هیات پارلمان اروپا به تهران نیز با توجه به بحث تحریم ها و مواضع برخی کشورهای اروپایی در قبال ایران به نفع هر دو طرف است.

حسن سبحانی نیا با تاکید بر این که در شرایط تحریم حضور شرکت های خصوصی اروپایی دامنه محدودتری را پیدا می کند گفت: ایران به عنوان کشوری بزرگ در همکاری مشترک ایران و اروپا می تواند تاثیرگذار باشد.

وی افزود:سفر هیات پارلمان اروپا می تواند قدمی در جهت تلطیف شرایط باشد و زمینه های تحریم را به نوعی خنثی کند.

عضو هیات رئیس مجلس همچنین مجلس را به عنوان ابزاری مناسب در خدمت نظام و دستگاه دیپلماسی کشور دانست که می تواند با بهره گیری از این ظرفیت در جهت تقویت همکاری ها با ایران و باز شدن درهای جدید در روابط ایران و اتحادیه اروپا نقش ایفا کند.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet