شهادت حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها
1389/04/19 13:31:00
سرویس اقتصادی
نماینده مردم لنگرود در گفتگو با خانه ملت:

واگذاری شرکت‌ها از طریق بورس به هر صورتی صحیح است

**بائوج گفت: حتی شرکت‌های زیانده پس از واگذاری به بخش خصوصی و با اعمال مدیریت صحیح از سوی بخش خصوصی به طریقی که دوایر دولتی توانایی آن را ندارند، به شرکتهای سودده مبدل خواهند شد.

"مهرداد بائوج" نماینده مردم لنگرود در مجلس شورای اسلامی در گفتگو با خبرنگار خانه ملت، بیان کرد: واگذاری شرکتها از طریق بورس به هر صورتی صحیح است.

وی ادامه داد: ورود شرکتهای زیانده تحت نظر دولت به بازار بورس و اوراق بهادار امری صحیح است چرا که به علت عدم مدیریت صحیح دولت، این شرکتها از سوددهی باز مانده اند.

بائوج افزود: اگر این شرکتها به بخش خصوصی واگذار گردد و بخش خصوصی با انگیزه به دور از ریخت وپاشهایی که هم اکنون در دوایر دولتی مشاهده می شود به اداره این شرکت ها بپردازد، قطعا شاهد زیاندهی این شرکتها نخواهیم بود.

نماینده مردم لنگرود اذعان داشت: البته به اعتقاد شخصی من این تفکر که شرکتهای زیانده را به فروش برسانیم و از واگذاری شرکتهای سودده امتناع بورزیم، بسیار غلط و نادرستاست، چرا که بدنه دولت بر طبق اصل 44 قانون اساسی باید کوچک شود و در این راستا نباید هیچ استثنایی قائل شویم.

این عضو کمیسیون عمران مجلس تصریح کرد: دولت برای اجرای صحیح اصل 44 باید سه اصل هدایت و حمایت ونظارت را به درستی دنبال کند تا جایگاه واقع خود را پیدا کند.

وی خاطرنشان ساخت: در قانون بودجه ای که برای سال 89 به تصویب مجلس رسید، از 368 هزار میلیارد تومان، مبلغ 249 هزار میلیارد مربوط به شرکتهای دولتی است که به هیچ وجه نمی توان در این قسمت از بودجه وارد شد.

بائوج با بیان این مطلب که کار دولت تصدی گری نیست، گفت: دولت تنها باید اعمال حاکمیت و هدایت و نظارت کند.

وی افزود: حتی شرکتهای زیانده پس از واگذاری به بخش خصوصی و با اعمال مدیریت صحیح از سوی بخش خصوصی به طریقی که دوایر دولتی توانایی آن را ندارند، به شرکتهای سودده مبدل خواهند شد.

نماینده مردم لنگرود دراین راستا ادامه داد: متاسفانه تفکر ما از بخش خصوصی یک عده افراد سود جو و منافع طلب هستند که در مقابل دولت قرار گرفتند، در صورتی که این طرز تفکر بسیار اشتباه است.

بائوج در خاتمه اظهار امیدواری کرد تا پایان برنامه پنج ساله پنجم توسعه تمامی شرکتهای دولتی از طریق بورس واگذار گردند.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet