شهادت حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها
1389/04/19 19:03:00
سرویس بین الملل
اسماعیل کوثری:

تحریم‌های آمریکا مورد قبول کشورهایی که به قطعنامه 1929 رای مثبت دادند نیست

**کوثری در خصوص طرح کنگره آمریکا علیه ایران تاکید کرد این اقدامات آمریکا جایگاهی در عرصه بین‌الملل ندارد و ما در این خصوص آنچنان تدبیر می‌کنیم که این اقدامات آمریکا به ضرر خودش تمام شود.

نایب رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی در گفتگو با خانه ملت در خصوص طرح کنگره آمریکا در جهت اعمال تحریم ها علیه ایران که به امضای اوباما رسید، اظهار داشت: این مصوبات و قطعنامه های یکجانبه آمریکا علیه ایران حتی مورد قبول کشورهایی که در قطعنامه 1929 دخیل بودند نیست.

"محمد اسماعیل کوثری" افزود: این اقدامات یکجانبه آمریکا نشان می دهد که این کشور صرفا به فکر تامین منافع خود است و این کشورها نیز این اقدامات یکجانبه گرایانه آمریکا را در نظر دارند و نسبت به آن معترضند.

نماینده تهران در مجلس تاکید کرد: ما نه تنها این طرح ها و اقدامات آمریکا یکجانبه آمریکا را قبول نداریم بلکه  همانطور که قبلا اعلام کردیم قطعنامه 1929 را نیز یک قطعنامه کاملا سیاسی و نه حقوقی و قانونی می دانیم.

کوثری با بیان اینکه ما این مصوبات آمریکا را قبول نداریم، تصریح کرد: ما در این زمینه آنچنان تدبیر می کنیم که این مصوبات آمریکا به ضرر خودش تمام شود چرا که این اقدامات آمریکا فاقد جایگاه و از نظر قانونی وجاهتی ندارد.

نماینده مردم تهران در خصوص طرح های مجلس برای مقابله با این اقدامات آمریکا عنوان کرد: کارهای اولیه انجام شده خصوصا در بحث صیانت از دستاوردهای هسته ای کارهای کلی و جزئی انجام شده است که هفته آینده برای تصویب به صحن علنی مجلس ارائه خواهد شد.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet