شهادت حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها
1389/04/19 19:09:00
سرویس بین الملل
حسین ابراهیمی:

روس‌ها تنها حرف دوستی را می‌زنند

**نائب رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی معتقد است روسیه در حالی از روابط دوستانه با ایران حرف می‌زند که رفتاری دوستانه از این کشور را نمی‌بینیم.

"حسین ابراهیمی" در گفت‌وگو با خانه ملت تاکید کرد: در صورت ممانعت روس‌ها در تحویل  سامانه دفاعی S300 به ایران و نادیده گرفتن تعهدات و قراردادها، پیگیری‌ها از سوی ایران دنبال می‌شود و همچنین خسارت‌هایی که به علت تاخیر در تحویل این سامانه متوجه کشور شده است با توجه به بندهای قرارداد بین باید مسترد شود.

نماینده بیرجند با تاکید بر اینکه روسیه چاره‌ای جز عمل به تعهدات خود ندارد، اظهار داشت: در رابطه با سامانه دفاعی موشکی اس 300 قراردادهایی بین ایران و روسیه منعقد شده که بر اساس آن، طرفین باید به وظایف خود عمل کنند.

وی افزود: طبق معاهدات و در چارچوب قوانین بین‌المللی، کشورها موظفند به قراردادهای منعقد شده عمل کنند.

نایب رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی با بیان اینکه گلایه‌هایی از روسیه داریم، تصریح کرد: روس‌ها در حالی دم از دوستی می‌زنند که در عمل کمتر دوستی آنها را مشاهده می‌کنیم.

وی در خصوص سطح روابط با روسیه با توجه به عملکرد آنها در قبال ایران، اظهار داشت: طبیعتا ارتباطات باید به نحوی که به نتیجه مطلوب برسد تغییر کند.

نماینده بیرجند افزود: روس‌ها معمولا سر وعده و قرارهایشان دقیق عمل نمی‌کنند، ما در خصوص تمامی قرادادهای خود با این کشور با تاخیر مواجهیم اما نهایتا عمل کرده‌اند.

وی تاکید کرد: جمهوری اسلامی ایران از حقوق خود نمی‌گذرد و از راه‌های مختلف در جهت احقاق حقوقش تلاش خواهد کرد.

ابراهیمی درباره اینکه آیا دولت در خصوص چگونگی تعیین سطح رابطه با روسیه با توجه به مواضع و عملکردهای اخیر این کشور در قبال ایران با مجلس جلسه یا مشورت هایی داشته است، گفت: هیچ بحثی در خصوص تجدیدنظر و میزان سطح روابط با این کشور مطرح نشده است.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet