روز مجلس
1389/04/19 19:19:00
سرویس سیاسی

پیشنهاد انحلال پارلمان توسط نماینده کویتی

**یک نماینده کویتی برای بار دوم، انحلال پارلمان و برگزاری انتخابات زودهنگام پارلمانی را خواستار شد.

 

به گزارش خانه ملت به نقل از روزنامه قبس چاپ کویت، "مسلم البراک" نماینده پارلمان کویت با تاکید بر اینکه ادامه کار پارلمان برای سه سال دیگر فاجعه آمیز خواهد بود برای بار دوم خواستار انحلال پارلمان و برگزاری انتخابات زودهنگام پارلمانی شد.

وی با ابراز نگرانی از آنچه روابط غیر عادی میان کابینه و اکثریت پارلمان می نامید گفت: نخست وزیر روز گذشته در دیدار با سردبیران مطبوعات کویتی گفته بود به شما اطمینان می دهم که قانون اساسی در جیب من است ولی بهتر بود که می گفت اکثریت پارلمان در جیب دیگر من است .

البراک تاکید کرد‌ پارلمان فعلی وظیفه خود را به خوبی انجام نمی دهد.

وی به موضوع آموزش عالی در این کشور و اعزام دانشجویان کویتی به خارج از این کشور اشاره کرد و از سوء مدیریت مقامات مسول در این زمینه نیز به شدت انتقاد کرد و گفت:‌ وزارت آموزش عالی باید گزارش های دقیق خود را درباره عملکرد این وزارتخانه در اختیار پارلمان قرار دهد.

این نماینده پارلمان کویت پیش از این نیز ضمن هشدار در مورد نفوذ دولت بر پارلمان گفته بود، این پارلمان کاملا در اختیار دولت است و هر آنچه که دولت می گوید، عمل می کند.

گفتنی است تصمیم گیری درباره انحلال یا ادامه فعالیت پارلمان کویت برعهده شخص اول این کشور یعنی امیر است و دوره فعالیت پارلمان کویت چهارساله است ولی در صورت انحلال، انتخابات زودهنگام برگزار می شود.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet