شهادت حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها
1389/04/20 13:11:00
سرویس فرهنگی
عضو کمیسیون آموزش:

اصلاح الگوی مصرف باید از مراکز تعلیم و تربیت آغاز شود

**عضو کمیسیون آموزش مجلس با اشاره به ابلاغ سیاست‌های اصلاح الگوی مصرف از سوی رهبر معظم انقلاب بر نقش مراکز تعلیم و تربیت تاکید کرده و افزود: چون در سیستم آموزشی ما مصرف درست آموزش داده نمی‌شود مصرف گرایی رواج پیدا می کند.

"ضیاء الله اعزازی ملکی" عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس در گفتگو با خبرگزاری خانه ملت با اشاره به اینکه در نظام آموزشی ما شیوه های استفاده درست از منابع خدادای آموزش داده نمی شود و برای اجرایی شدن سیاست های ابلاغی مقام معظم رهبری در مورد اصلاح الگوی مصرف ابتدا باید نظام آموزشی در مسیر درست قرار بگیرد گفت: اصل مطلب در آموزش ماست، اگر بخواهیم سیاست های مد نظر رهبر معظم انقلاب را عملی کنیم بایستی این مسئله را در آموزش فرزندان این کشور پیگیری کنیم.

اعزازی با تاکید بر نقش مراکز تعلیم و تربیت افزود: فرهنگ سازی اصلی را باید در دانشگاه ها و مدارس دنبال کرد چون تنها این مراکز هستند که می توانند اصلاح الگوی مصرف را در کشور ما نهادینه کنند.

 

چون درست مصرف کردن را یاد نمی دهیم مصرف گرایی رواج پیدا می کند

عضو کمیسیون آموزش مجلس با اشاره به اینکه آموزش ندادن شیوه های صحیح مصرف مهمترین عامل ترویج مصرف گرایی در سیستم های آموزشی کشور ماست افزود: چون نهادهای آموزشی ما به درست مصرف کردن توجه کافی ندارند و آن را آموزش نمی دهند مصرف گرایی ترویج می شود پس تربیت فرزندان را باید از نهادهای آموزش شروع کنیم و با رواج شیوه های صحیح مصرف از مقاطع ابتدایی فرزندانمان را افرادی صرفه جو و قانع بار بیاوریم.

نماینده مردم بناب با اشاره به اینکه برای آموزش شیوه های صحیح مصرف، نیازی به تغییر دروس آموزشی و تخصیص اعتبارات و هزینه های جدید نیست تصریح کرد: معلمان می توانند خود بزرگترین آموزگار درست مصرف کردن باشند و برای رواج شیوه های درست مصرف نیازی به تغییر دروس مدارس و هزینه جدید نیست.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet