هدر موبایل
1389/04/20 17:38:00
سرویس فرهنگی
اسفندیار اختیاری:

دولت می‌داند مصوبه‌اش غیرقانونی است اما می‌فرستد

**دولت مصوبه ای را ابلاغ کرد که در آن از تاسیس سازمان ملی مهارت خبر داد، بر اساس این مصوبه دولت دانشگاه جامع علمی کاربردی، آموزشکده‌های فنی و حرفه‌ای وزارت آموزش و پرورش با کلیه اختیارات از وزارتخانه‌های علوم و آموزش و پرورش منتزع می‌شوند و در سازمان فنی-حرفه‌ای کشور ادغام می‌شوند و این سازمان با تغییر عنوان به عنوان سازمان ملی مهارت وابسته به وزارت کار فعالیت خود را شروع می‌کند.

"اسفندیار اختیاری" عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات در این رابطه به خانه ملت گفت: این پیشنهاد ازسوی دولت به مجلس ارائه شد در حالی که هم غیرقانونی است و هم کاری است غیرکارشناسی که باعث بر هم ریختگی و بی نظمی ساختار آموزشی کشور می شود.

وی افزود: این درحالی است که دولت کاملا در جریان است و می داند که مصوبه اش غیرقانونی است و این برای دولت که با هدف قانونی شدن مصوبه اش جلو می آید چیز عجیبی نیست. دولت قصد دارد در نظام آموزشی تحول بنیادین ایجاد کند. اما این راهش نیست. نمی توانیم بیاییم و در یک حرکت مثلا راهنمایی را حذف کنیم.

اختیاری اظهار داشت: برای تحول در ساختار آموزشی کشور باید دردیدگاه مدیریت آموزشی تغییر یابد. این اقدامات تنها می تواند در جامعه تنش به وجود آورد و دانش آموزان و دانشجویان را از ادامه تحصیل ناامید سازد. در کل نه مجلس و نه دولت مجاز نیست که تغییر و تحول ساختاری انجام دهد . در حال حاضر بسیاری از دانش آموزان به امید دریافت مدرک تحصیلی به این آموزشکده ها وارد شدند و با این مصوبه ضربه بزرگی به آنها وارد می شود

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet