آغاز هفته وحدت
1389/04/20 17:53:00
سرویس اقتصادی
محجوب در گفت‌وگو با خانه ملت:

اشخاص سودجو به بازار بورس چسبیده‌اند

**نماینده تهران گفت: در سال‌های اخیر بورس میدان افراد بازیگر شده است و اشخاص سودجو به بازار بورس چسبیده اند.

"علیرضا محجوب" نماینده مردم تهران و عضو کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی در گفتگو با خبرنگار خانه ملت اذعان داشت: بورس در ایران غلط تعریف شده است، بازار بورس به معنی محل زایش و تولد سرمایه وبه بیان بهتر محل تلاقی صاحب سرمایه و اشخاصی که توانایی به کارگیری سرمایه را دارند است.

وی ادامه داد: عمده بورس های بزرگ دنیا در کار تولید و زایش فعال هستند که در آنها سرمایه متولد می شود و شرکتها در بورس به وجود آمده و ارزش پیدا می کنند.

نماینده مردم تهران افزود: در ایران بورس بر سر یک سفره آماده نشسته است و بنابراین به جایی که به درستی پی ریزی نشده است، نمی توان گفت که کار خود را به روش صحیحی انجام می دهد.

محجوب تصریح کرد: بورسی که توانایی تولید سرمایه و اشتغال را داشته باشد در ایران معنی ندارد و یکی از دلایل وجود بیکاری در جوامع ایران عدم فعالیت صحیح بازار بورس است.

وی افزود: در سال های اخیر بورس میدان افراد بازیگر شده است و اشخاص سودجو به بازار بورس چسبیده اند

.این نماینده مردم در مجلس بیان کرد: درست است که بورس محل سوداگری می باشد، اما سوداگری هم تعریفی دارد و به هر ناهنجاری سوداگری گفته نمی شود.

وی خاطر نشان کرد: در جهت دور کردن دستان سوء استفاده گر از بورس به اندازه کافی تلاش نشده است، البته کوششهایی در این راستا صورت گرفته که مکفی نبوده است و همچنان بورس بازان در بازار بورس جمع و بر امور مسلط هستند.

محجوب خاطرنشان کرد: بورس باید در حد اقل محل یک رقابت سالم بدون حیله گری و افکار پلید باشد و بنابراین تا این مسائل در بازار بورس رخ ندهد، نتیجتا مشکلات موجود نیز رفع نخواهد شد.

وی در این راستا ادامه داد: عدم تفحس کافی برای پذیرش شرکتها در بورس  باعث می شود که برخی از شرکت های متقلب با ظاهر سازی سهام خود را وارد بازار بورس کنند و پس از مدتی مشکلات پنهان این شرکت ها نمایان می گردد و این موضوع عدم اطمینان مردم را به خرید سهام شرکتها به همراه دارد.
 
وی در پایان اظهار امیدواری کرد تا با تلاش مسئولین، این گونه مشکلات بورس و اوراق بهادار حل شود.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet