روز مجلس
1389/04/20 18:23:00
سرویس بین الملل
احمدی‌بیغش با اشاره به بیانات مقام معظم رهبری:

حق وتو، سبب تثبیت ظلم و سیطره استکبار در جهان است

**عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی معتقد است حق وتو کشورهای قدرتمند باعث تثبیت ظلم و گسترش سیطره استکبار جهانی در عالم شده است.

"محمود احمدی بیغش" در گفتگو با خانه ملت با اشاره به بیانات روز گذشته مقام معظم رهبری در مورد استکبار جهانی اظهار داشت: اگر بخواهیم این صحبت مقام رهبری را کنجکاوی سطحی بکنیم می بینیم که همان صحبت های امام (ره) در صحیفه است که سازمان ملل را سازمان خارج از اراده قانون می داند که در واقع قانون جنگل برآن حاکم است.

وی افزود: مقام معظم رهبری بارها در صحبت هایشان حق وتو را ظالمانه توصیف کردند و اکنون می بینیم که وضعیت جهان ناشی از این حق وتو به سمت ظلم پیش می رود.

نماینده مردم شازند افزود: روندی که در جهان طی می شود در واقع ظلم را به نفع ظالمان استکبار جهانی و برخی قدرت های بزرگ تثبیت می کند، اما برخلاف اراده آنها اکنون شاهد بیداری ملت ها هستیم.

این عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی با تاکید بر لزوم ایجاد تغییر در ساختار سازمان ملل متحد و از بین رفتن حق وتو، خاطر نشان کرد: مردم آزاده جهان با جان و دل خواهان ایجاد تغییرات در سازمان ملل هستند.

وی افزود: می بینیم که اکنون شرایط به گونه ای پیش می رود که همه ملت های جهان خواهان برداشتن حق وتو برای زورگویان هستند تا همه کشورها شرایط برابری در سازمان ملل داشته باشند.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet