هدر موبایل
1389/04/21 10:57:00
سرویس اقتصادی
عضو کمیسیون انرژی:

اصلاح الگوی مصرف انرژی مستلزم اصلاح ساختار تکنولوژیک است

**عضو کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه بیشترین اتلاف انرژی در کشور به سبب ایرادات موجود در ساختار تکنولوژیک و فرهنگ مصرفی مردم سرچشمه می گیرد، خواستار اصلاح هرچه سریعتر ساختارهای تکنولوژیک در نحوه استفاده از انرژی شد.

"حسین نجابت" عضو کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی در گفت و گو با خبرگزاری خانه ملت با تاکید بر لزوم اصلاح سریع ساختار مصرف انرژی گفت: عقیده نمایندگان بر این است که بزرگترین صرفه جویی در حوزه انرژی با اصلاح ساختار تکنولوژیک صورت می گیرد.

وی همچنین با اشاره به روند قانونگذاری در برنامه های بودجه چهار سال اخیر از توجه ویژه مجلس نسبت به موضوع اصلاح شیوه مصرف انرژی خبر داد و افزود: مجلس در دوره هفتم و در لایحه های بودجه سال 86،87،88 و همینطور لایحه بودجه سال 89 مسئله انرژی را بصورت جدی مورد بررسی قرار داده است بخصوص در تبصره 13 در لایحه بودجه 86 و موضوعات مرتبط به آن، مجلس همیشه عزمی جدی برای کاهش و اصلاح نحوه مصرف انرژی داشته است.

نجابت با تاکید بر نقش اصلاح ساختار تکنولوژیک صنایع تصریح کرد: ما از حوزه مجلس بزرگترین صرفه جویی در حوزه انرژی را اصلاح ساختار تکنولوژی در این بخش می دانیم یعنی ما در همه تکنولوژی ها  چه در خوردوها چه در نیروگا ها و چه در صنایع باید ساختار و شیوه استفاده از انرژی را اصلاح کنیم،چرا که اتلاف انرژی بالاترین حرف را می زند و ما باید با سرعت تکنولوژی های انرژی بر را اصلاح کنیم. وی همچنین افزود: ما در کشورکارخانه های سیمان و آلومنیوم داریم که چندین برابر کارخانه های دنیا انرژی بر هستند یا اتومبیل هایی را تولید می کنیم که از میانگین جهانی بالاتر انرژی مصرف می کنند

عضو کمیسیون انرژی محور مهم دوم در اصلاح شیوه های مصرف انرژی را فرهنگ عمومی در استفاده از وسایل انرژی بر عنوان کرد و گفت: ما در نحوه مصرف انرژی با یک فرهنگ نامناسب روبرو هستیم که نمونه آن را به خوبی می توان در شیوه استفاده از خودرو شخصی و سیستم های سرمایشی و گرمایشی دید.

نجابت افزود: اگر این روند ادامه داشته باشد هیچ افق روشنی در پیش روی کشور نخواهیم داشت و به مرحله ای خواهیم رسید که دیگر هیچ منبع انرژی در کشور وجود نداشته باشد.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet