شهادت حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها
1389/04/20 14:43:00
سرویس دیگر رسانه‌ها_
اعزازی ملکی:

اصلاح الگوی مصرف با اصلاح نظام آموزشی میسر می‌شود

**نماینده مردم بناب در مجلس شورای اسلامی گفت: اصلاح الگوی مصرف با اصلاح نظام آموزشی میسر می شود.

ضیاء الله اعزازی ملکی در گفت وگو با خبرنگار ایرنا با اشاره به ابلاغ سیاست‌های اصلاح الگوی مصرف از سوی رهبر معظم انقلاب، افزود: در این رابطه باید بر نقش مراکز تعلیم و تربیت تاکید شود چرا که در سیستم آموزشی ما مصرف درست آموزش داده نمی‌شود و برعکس مصرف گرایی رواج پیدا می کند.

وی اظهارداشت: برای اجرایی شدن سیاستهای ابلاغی رهبری در مورد اصلاح الگوی مصرف ابتدا باید نظام آموزشی درمسیر درست قرار بگیرد و اگر بخواهیم سیاستهای مد نظر رهبر معظم انقلاب را عملی کنیم، باید این مساله را در آموزش پیگیری کنیم.

اعزازی اضافه کرد: فرهنگ سازی اصلی را باید در دانشگاه ها و مدارس دنبال کرد، چون تنها این مراکز هستند که می توانند اصلاح الگوی مصرف را در کشور ما نهادینه کنند.

وی، با اشاره به اینکه بی توجهی به آموزش شیوه های صحیح مصرف، مهمترین عامل ترویج مصرف گرایی در سیستمهای آموزشی کشوراست، گفت: چون نهادهای آموزشی ما به درست مصرف کردن توجه کافی ندارند و آنرا آموزش نمی دهند مصرف گرایی ترویج می شود.

نماینده مردم بناب در مجلس هشتم بااشاره به اینکه برای آموزش شیوه های صحیح مصرف، نیازی به تغییر دروس آموزشی و تخصیص اعتبارات و هزینه های جدید نیست، تصریح کرد: معلمان می توانند خود بزرگترین آموزگار درست مصرف کردن باشند.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet