شهادت حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها
1389/04/21 12:07:00
سرویس دیگر رسانه‌ها_
عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی:

طرح صیانت از دستاوردهای هسته‌ای کشور را به استقلال کامل می‌رساند

**دبیر دوم کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی گفت: براساس طرح یک فوریت صیانت از دستاوردهای هسته‌ای دولت صرفاً در چارچوب مقررات با آژانس همکاری خواهد کرد و با ایستادگی در برابر زیاده خواهی ابرقدرتها کشور را به استقلال کامل هسته‌ای نایل خواهد کرد.

محمد کرمی راد نماینده مردم کرمانشاه در گفتگو با باشگاه خبرنگاران جوان در خصوص طرح یک فوریتی صیانت از دستاوردهای هسته‌ای اظهار داشت: طرح مذکور 4 ماده و یک تبصره دارد که قبلاً با یک فوریت به تصویب رسیده و سپس به کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی ارجاع شده بود.

دبیر دوم کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی با بیان اینکه مطابق طرح مذکور دولت موظف می‌شود، علی رغم اقدامات زیاده طلبانه و زور مدارانه برخی قدرتهای بزرگ با سرمایه گذاری در ابعاد مختلف فناوری هسته‌ای کشور را به استقلال کامل هسته‌ای نایل کند.

وی تصریح کرد: در ماده 2 طرح مذکور دولت موظف شده که صرفاً در چارچوب مقررات عمومی npt با آژانس بین المللی انرژی هسته‌ای همکاری کند.

وی با اذعان بر اینکه اجابت درخواست‌ های فراتر از مقرارت npt از سوی دولت ممنوع می‌شود، خاطرنشان کرد: همچنین دولت موظف می‌شود نسبت به کشورهایی که به بازرسی کشتی‌های ایرانی و یا مجموعه‌ها ی باری کشورمان مبادرت می‌ورزند، عمل مقابله به مثل را انجام دهد.

کرمی راد تاکید کرد: قوه قضائیه مکلف می‌شود به منظور ماده 4 این قانون مساعدت‌های لازم را در همه زمینه‌ها با دولت داشته باشد.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet