هدر موبایل
1389/04/21 12:19:00
سرویس دیگر رسانه‌ها_
سبحانی‌نیا:

رهبر انقلاب و وحدت از عوامل اصلی عبور از تحریم‌ها هستند

**عضو هیئت رئیسه مجلس حفظ وحدت را برای مقابله با طمع‌ورزی دشمنان و استکبار جهانی ضروری دانست و گفت: نقش مقام معظم رهبری در نظام جمهوری اسلامی ایران و هماهنگی و وحدت بین نیروهای انقلابی از جمله مهم‌ترین عوامل عبور از بحران‌ها و دست‌یابی به موفقیت‌ها بوده است.

حجت‌الاسلام حسین سبحانی‌نیا نماینده مردم نیشابور و عضو هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با فارس در خصوص ضرورت نقش وحدت کلمه برای عبور از تحریم‌ها، اظهار داشت: در طول 30 سال عمر انقلاب همیشه کشور ما با تهدیدهایی مواجه بوده که همواره نقش و جایگاه مقام معظم رهبری در نظام جمهوری اسلامی ایران و همدلی و وحدت و هماهنگی بین نیروهای انقلابی از جمله مهم‌ترین عوامل عبور از بحران‌ها و دست‌یابی به موفقیت‌ها بوده است.

وی افزود: بر این اساس اگر ما در داخل کشور هماهنگی، وحدت و همدلی را حفظ کنیم تهدیدهای خارجی نمی‌تواند کارا و مؤثر باشد.

به گفته این عضو هیئت رئیسه مجلس دشمن نیز به این موضوع پی برده است لذا سعی دارد در درون کشور ما واگرایی ایجاد کند و نیروهای انقلابی حتی نیروهای اصیل را در مقابل یکدیگر قرار داده و با هم درگیر کند.

سبحانی‌نیا در بخش دیگری از گفت‌وگوی خود به خبرنگار فارس گفت: توجه به وحدت و انسجام جامعه از جمله موارد مهم در این شرایط است.

وی افزود: ما باید به فرمایشات مقام معظم رهبری و تاکیدات ایشان بر وحدت درونی جامعه توجه کنیم.

 

* حفظ وحدت برای مقابله با طمع‌ورزی دشمنان و استکبار جهانی ضروری است

نماینده مردم نیشابور ادامه داد: باید سعی کنیم وحدت درونی را در مقابل طمع‌ورزی دشمنان و استکبار جهانی حفظ کنیم و تنها در این صورت است که می‌توانیم از بحران‌های داخلی عبور کنیم.

سبحانی‌نیا یادآور شد: این تحریم و قطعنامه اولین تحریم و قطعنامه علیه ایران نیست که نگران باشیم و قطعا با مدیریت، تدبیر، برنامه‌ریزی و کار و تلاش از این مرحله نیز عبور خواهیم کرد.

عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس خودکفایی و رهایی از وابستگی‌ها و توجه به باورهای دینی را از جمله حداقل‌های دستاوردهای این تحریم‌ها برای کشور دانست.

این نماینده مجلس هشتم یادآور شد: مجلس به عنوان یکی از سه رکن نظام وظیفه دارد در راستای فرمایشات مقام معظم رهبری برای وحدت تلاش کند و در جهت دستیابی به اهداف نظام مقدس جمهوری اسلامی اقدامات لازم را انجام دهد و در حفظ هماهنگی و وحدت نقش‌آفرینی داشته باشد.

عضو هیئت رئیسه مجلس با اشاره به اینکه مجلس قلب کشور است، خاطرنشان کرد: لذا اگر این قوه خوب، دقیق و منظم کار کند با اتصال بدنه جامعه از طریق نمایندگان که در حوزه‌های انتخابیه خود در سراسر کشورحضور دارند؛ می‌تواند موجبات سلامت جامعه و حرکت روان و مثبت مردم را فراهم کند.

سبحانی‌نیا با بیان اینکه مجلس نقش مهمی در سالم‌سازی محیط، قانون‌گذاری لازم و مناسب و همدلی و وحدت در جامعه دارد، گفت: مجلس می‌تواند در مقابل فزون‌خواهی‌های استکبار جهانی به نحو مثبت وارد عمل شود و امیدوارم از آنجا که مجلس تاکنون نقش مؤثری در این راستا داشته در آینده نیز بتواند قوی‌تر عمل کند.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet