هدر موبایل
1389/04/21 10:37:00
سرویس دیگر رسانه‌ها_
قنبری خبر داد:

طرح تحقیق و تفحص از وزارت امور خارجه در چهار محور تقدیم هیات رییسه‌ مجلس شد

**سخنگوی فراکسیون خط امام(ره) مجلس شورای اسلامی، از تقدیم طرح تحقیق و تفحص از وزارت امور خارجه در چهار محور به هیات رییسه‌ مجلس خبر داد.

داریوش قنبری، در گفت‌وگو با ایسنا، با یادآوری این‌که این طرح تحقیق و تحفص شش امضا دارد، « ارزیابی دقیق میزان خسارت وارد شده به ایران در دوران جنگ تحمیلی از طرف وزارت خارجه» ، « اقدامات وزارت خارجه جهت گرفتن غرامت از طریق نهادهای بین‌المللی» ، « مذاکرات وزارت امور خارجه با مسوولان کشور عراق در خصوص پرداخت غرامت ناشی از جنگ تحمیلی » و« مذاکرات وزارت امور خارجه با سایر کشورها در زمینه‌ی اخذ غرامت از عراق» را محورهای این تحقیق و تفحص عنوان کرد.

در بخشی از این طرح تحقیق و تفحص آمده است: با توجه به شناسایی عراق به عنوان متجاوز و آغازگر جنگ تحمیلی علیه کشورمان از طرف دبیرکل وقت سازمان ملل متحد و لزوم پرداخت غرامت از طرف عراق به کشورمان باید وزارت امور خارجه به عنوان متولی پیگیری منافع ملی اقدامات مفید و مناسبی در جهت استیفای حقوق ملی به عمل بیاورد. به نظر می‌رسد که وزارت خارجه در خصوص این امر مهم اهمال می‌نماید لذا برای روشن شدن ابهامات در این زمینه پیشنهاد می‌شود که این تحقیق و تفحص به عمل آید.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet