هدر موبایل
1389/04/21 10:45:00
سرویس دیگر رسانه‌ها_
کامران:

مجلس و کمیسیون‌های تخصصی باید در امر قانون‌گذاری کار نرم‌ افزاری انجام دهند

**یک عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با انتقاد از نظارت مجلس در بحث صرفه‌جویی‌ها عنوان کرد: نمره مجلس برای این نظارت‌ها چهار است و دولت در صرفه‌جویی نمره هشت می‌گیرد.

حسن کامران در گفت‌وگو با ایسنا، با اعتقاد به این‌که در بحث اصلاح الگوی مصرف سه قوه تا کنون فقط حرف زده‌اند، گفت: قوای سه گانه باید در این زمینه به مردم گزارش دهند تا مشخص شود به عنوان مثال چند درصد از سفرهای خارجی آنها کم شده است.

وی گفت: بنده به عنوان یکی از اعضای کمیسیون امنیت ملی مجلس که کمیسیون پرسفری است، می‌بینم که همچنان در این کمیسیون روال گذشته طی می‌شود و نمایندگان بر مبنای حروف الفبا به خارج می‌روند و برخی هم چون تا کنون خارج نرفته‌اند، در سفرها گذاشته می‌شوند.

وی نظارت مجلس در پروژه‌های بزرگ و ‌آنچه که بر این اساس در بودجه تصویب شده است را قابل قبول ندانست و گفت: نمره مجلس در نظارت به صرفه‌جویی‌ها چهار است و کمیسیون برنامه و بودجه مجلس که باید بر خود بودجه مجلس نظارت کند نمره‌ دو می‌گیرد.

نماینده اصفهان در مجلس با اشاره به آنچه که خرج‌ها و هزینه‌های بی‌جهت در مجلس و دولت می‌خواند عنوان کرد: صرفه‌جویی به این معنا است که ساختمان‌های طاغوتی سازمان‌ها و واحدهای تولیدی که در تهران کار نمی‌کنند، به موقعیت قبلی‌شان برگردند که دولت تا کنون از این کار هم عاجز بوده است و مجلس نیز به عنوان ناظر از نظارت بر این مساله عاجز مانده است.

وی با بیان این‌که در اصلاح الگوی مصرف بین سالهای 87 و 88 هیچ فرقی در مجلس شورای اسلامی وجود نداشته است، در عین حال نمره دولت را در صرفه‌جویی هشت دانست و در خصوص کارهایی که کمیسیون‌های‌ تخصصی مجلس در این زمینه می توانند انجام دهند، گفت: کمیسیون‌های تخصصی مجلس خود می‌توانند سروقت آمده و تشکیل شوند و در سال همت و کار مضاعف زمان فعالیت کمیسیون‌ها را می‌ توان اضافه کرد.

کامران با تاکید بر این‌که مجلس و کمیسیون‌های تخصصی باید در امر قانون‌گذاری کار نرم‌ افزاری انجام دهند، افزود: هر سه ماه یکبار این کمیسیون‌ها باید کار خود را ارزیابی کنند که چقدر آثار مثبت داشته و اثرگذار بوده است.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست‌خارجی مجلس با تاکید بر عملیات صرفه‌جویی‌ها به معنی واقعی کلمه در پایان گفت‌وگوی خود با ایسنا، تاکید کرد که مجلس بر این امر باید نظارت بیشتری داشته باشد.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet