هدر موبایل
1389/04/21 11:09:00
سرویس دیگر رسانه‌ها_
عضو کمیسیون بهداشت و درمان:

عدم تربیت پزشکان متعهد و فقدان نظارت، سبب بروز و گسترش «زیرمیزی» شده‌است

**نماینده مردم مشهد در مجلس شورای اسلامی عدم نظارت قاطعانه را از دلایل بروز پدیده زیرمیزی دانست و گفت: متاسفانه آنهایی که باید با این مقوله نظارت و برخورد کنند یا این پدیده را پذیرفته‌اند یا این‌که خودشان هم گرفتار آن شده‌اند.

سید امیرحسین قاضی‌زاده در گفت‌وگو با ایسنا درباره افزایش پدیده زیرمیزی، تصریح کرد: یک زمانی می‌گفتیم تعرفه‌های بخش خصوصی تعرفه‌های مناسبی نیست، لذا شاهد اینگونه پدیده‌ها هستیم، اما با افزایش تعرفه‌ها در سال‌های اخیر دیگر درست نیست که بگوییم پایین بودن تعرفه‌ها دلیل افزایش زیرمیزی است، بلکه عدم نظارت و تربیت گروه پزشکی متعهد سبب بروز چنین پدیده‌هایی می‌شود.

عضو کمیسیون بهداشت و درمان ادامه داد: در سال‌های اخیر تعرفه‌های بخش خصوصی افزایش یافت و بعضا چند ده برابر شد، لذا بروزپدیده‌ زیرمیزی نشاندهنده وجود یک خلاء معنوی است به تعبیر بهتر برخی افراد به هر قیمتی از ابزاری که در اختیارشان است برای کسب منابع مالی استفاده می‌کنند.

قاضی‌زاده در ادامه ریختن قبح پدیده کثیف زیرمیزی را یکی دیگر از علل رواج آن در حوزه درمان دانست و اظهار کرد: در هر دو بخش دولتی و خصوصی عدم نظارت درست، برخورد صحیح و تربیت نیروی پزشک متعهد سبب افزایش این پدیده شده است.

به گفته وی، متاسفانه این پدیده بیشتر در میان پزشکان متخصص رایج است، اما این پزشکان درآمدهای اندکی ندارند که بتوان گفت به واسطه پایین بودن درآمد دست به چنین اقداماتی می‌زنند، بلکه این پدیده یک نوع دنیاطلبی و عدم رعایت اخلاق پزشکی است.

عضو کمیسیون بهداشت و درمان در خاتمه خاطرنشان کرد: کمیسیون بهداشت در برنامه پنجم به این موضوع ورود کرده‌ است، البته باید در صحن علنی مجلس به جمع‌بندی برسد.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet