هدر موبایل
1389/04/21 11:36:00
سرویس دیگر رسانه‌ها_
مصباحی‌مقدم:

اهمیت بهره‌برداری دولت از سیاست‌های ابلاغی اصلاح الگوی مصرف بیش از دیگران است

**نماینده مردم تهران با اشاره به ابلاغ سیاست‌های اصلاح الگوی مصرف توسط رهبر معظم انقلاب عنوان کرد: اهمیت بهره‌برداری دولت از این سیاست‌ها، بیش از بهره‌برداری دیگران ا‌ست و نظارت مجلس بر رفتار اجرایی دولت نیز باید در چارچوب این سیاست‌ها باشد.

حجت‌الاسلام والمسلمین غلامرضا مصباحی‌مقدم، در گفت‌وگو با ایسنا، با تاکید به این‌که ابلاغ این سیاست‌ها برای اجرای آنها توسط دولت است، خاطرنشان کرد: این سیاست‌ها مبنای قانون‌گذاری است و دولت باید همواره این سیاست‌ها را مدنظر قرار دهد؛ چرا که بخش قابل توجهی از هزینه‌های مصرفی در اختیار دولت است.

این نماینده‌ تهران در مجلس با یادآوری این‌که بخش قابل توجهی از تولیداتی که مردم استفاده می‌کنند، مانند نفت و آب و گاز و سایر فرآورده‌های نفتی، در خود پروسه‌ تولید نیازمند اصلاح الگوی مصرف است، خاطرنشان کرد: اصلاح الگوی مصرف برای تولید کننده از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است و از آن‌جا که دولت متولی این بخش است، باید گفت که اهمیت بهره‌برداری دولت از سیاست‌های ابلاغی مقام معظم رهبری بیش از سایرین است.

وی با اشاره به این‌که در قانون برنامه‌ پنجم توسعه، سیاست‌های اصلاح الگوی مصرف نیز گنجانده شده است، عنوان کرد که اصلاح الگوی مصرف یکی از مواردی است که در بسیاری از مواد برنامه پنجم از سوی دولت مطرح و از سوی مجلس هم مورد تاکید قرار خواهد گرفت.

مصباحی‌مقدم، سیاست‌های ابلاغی برای اصلاح الگوی مصرف از سوی مقام معظم رهبری را بسیار به‌موقع و به‌جا عنوان کرد و گفت: مجمع تشخیص مصلحت نظام زحمات زیادی را برای تدوین این سیاست‌ها کشید و رهبر معظم انقلاب هم بسیار به‌جا نسبت به این قضیه اصرار و تاکید کردند که جامعه باید به سمت یک جامعه‌ی متعادل از نظر مصرف پیش رود.

وی با یادآوری این‌که منظور رهبر معظم انقلاب مصرف نکردن نیست، بلکه منظور ایشان درست مصرف کردن است، در عین حال بر هدر نرفتن منابع تاکید کرد و افزود: قوانینی که مجلس وضع می‌کند، باید در چارچوب این سیاست‌ها باشد و البته نظارتی که بر رفتار اجرایی دولت نیز باید وجود داشته باشد می‌بایست در چارچوب سیاست‌های ابلاغی اصلاح الگوی مصرف باشد.

مصباحی‌مقدم با اظهار خشنودی از این‌که در سال دومی که به نام اصلاح الگوی مصرف نامگذاری شده، حرکت مهم و رو به جلویی در این مورد انجام شد، در عین حال خاطرنشان کرد که مبنای تصمیم‌گیری کمیسیون‌های تخصصی مجلس نیز باید این سیاست‌ها باشد.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet