هدر موبایل
1389/04/21 11:46:00
سرویس دیگر رسانه‌ها_
عضو کمیسیون اقتصادی:

نمایندگان مجلس دربررسی لایحه برنامه پنجم اهداف سند چشم انداز را دنبال می‌کنند

**یک عضو کمیسیون اقتصادی گفت: نمایندگان مجلس به ویژه اعضای کمیسیون تلفیق تنها در پی تامین نظر یک قوه یا یک بخش نیستند، بلکه اهداف و آرمان‌های سند چشم‌انداز توسعه در قالب لوایح پنج ساله‌ را دنبال می‌کنند.

یوسف نجفی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، افزود: ایرادات، ابهامات و نقایص بخش‌ها و مواد مختلف لایحه برنامه پنجم توسعه با حضور رییس و معاونان معاونت برنامه‌ریزی و نظارت راهبردی، بررسی و پیشنهادات کمیسیون‌های تخصصی با این رویکرد به کمیسیون تلفیق ارائه شد.

نماینده مردم مراغه، با بیان این‌که تلفیق نظرات و پیشنهادات نمایندگان، دولتمردان، اتاق‌های تعاون و بازرگانی، مجمع تشخیص مصلحت در قالب پیشنهادات و الحاقات کمیسیون اقتصادی به کمیسیون تلفیق ارائه می‌شود، افزود: کارگروه‌های کمیسیون اقتصادی تلفیقی از این پیشنهادات و راهکارها را به کمیسیون اقتصادی ارائه و مصوبات کمیسیون در قالب پیشنهادات دسته‌بندی شده به کمیسیون تلفیق ارائه شد.

وی یادآور شد: حق رییس‌جمهور و بدنه دولت است که لایحه برنامه را آن‌طور که تشخیص می‌دهند، تنظیم کنند و همچنین حق نمایندگان مجلس است که مفاد لایحه پیشنهادی را مطابق با اسناد بالا دستی و سیاست‌های ابلاغی به دقت بررسی و ایرادات و اشکالات لایحه را رفع کنند.

این عضو کمیسیون اقتصادی با طرح این پرسش که کمیسیون تلفیق تا چه اندازه می‌تواند نظرات دولتمردان را تامین کند؟ گفت: نمایندگان مجلس به ویژه اعضای کمیسیون تلفیق فقط در پی تامین نظر یک قوه یا یک بخش نیستند، بلکه به دنبال اجرایی کردن اهداف و آرمان‌های سند چشم‌انداز توسعه در قالب لوایح پنج ساله هستند.

نجفی تاکید کرد: دولت و مجلس باید تلاش کنند تا در پایان سال بیستم، به کشور اول منطقه در عرصه‌های ترسیم شده برسیم. ضمن آنکه مصوبات مجلس در همه قوانین بالاخص قانون لایحه برنامه پنجم توسعه، نظر کل نظام تلقی می‌شود.

وی خواستار تمکین دولت از قوانین مصوب شد و افزود: بهتر است به جای اظهارنظرهای متعدد، به نمایندگان مجلس اجازه داده شود تا با همفکری همه نخبگان دولتی و غیردولتی میزان و درصد تغییر لایحه برنامه پنجم توسعه را مشخص کنند.

نجفی با اشاره به تصویب بیش از 30 ماده از لایحه برنامه پنجم توسعه، خاطرنشان کرد: کلیه مصوبات و حذفیات لایحه در کمیسیون تلفیق با حضور رییس و معاونان معاونت برنامه‌ریزی و نظارت راهبردی و نمایندگان دستگاه‌های اجرایی انجام شده است.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet