خبرگزاری خانه ملت

هدر موبایل
1389/04/21 11:01:00
سرویس دیگر رسانه‌ها_
نایب رییس کمیسیون فرهنگی:

انتقال یک سازمان باوجود مهیا نشدن زیرساخت‌های دولت الکترونیک در کشور منطقی و عملیاتی نیست

**نایب رییس کمیسیون فرهنگی مجلس تصریح کرد: انتقال بخش‌هایی از یک سازمان به خارج از تهران با آن هدف که بخواهیم جمعیت تهران را کاهش دهیم، هرگز عملی نیست.

جواد آرین‌منش در گفت‌وگو با ایسنا، در ارزیابی از طرح جدید دولت برای انتقال بخش‌هایی از سازمان میراث فرهنگی و گردشگری به استان‌های دیگر گفت: این‌که بخش‌های مختلفی از یک سازمان به شهرها و استانهای مختلف منتقل شود و در جهت حل یک مشکل، مشکل جدیدی را به وجود آورند و یک سازمانی که ازیک وحدت فرماندهی و وحدت رویه باید برخوردار باشد، در استان‌های مختلف استقرار پیدا کند با توجه به آنکه هنوز زیر ساخت‌های دولت الکترونیک در کشور ما مهیا نشده، باعث ایجاد مشکل جدیدی می‌شود.

نماینده‌ی مردم مشهد تصریح کرد:‌ضمن این که به طور کلی انتقال بخش‌هایی از یک سازمان به خارج از تهران با آن هدف که بخواهیم جمعیت تهران را کاهش دهیم، هرگز عملی نیست. تا مادامی که امکانات را در روستاها و شهرهای کوچک مستقر نکنیم، و جاذبه‌های مناطق کوچک را بالا نبریم، به طوری که در گام اول بتوانیم روستایی را در روستا ماندگار کرده و در گامهای بعدی مهاجرت معکوس را سامان دهیم این کار، منطقی و عملیاتی نیست.

وی با اشاره به اعلام آمادگی و ثبت‌نام تعدادی از مردم ساکن تهران برای خروج از این استان گفت: با این آمار جمعیت 10 الی 12 میلیونی تهران، آیا با کاهش صد الی 200 هزار نفر مشکلی از مشکلات این منطقه را می‌توان حل کرد؟هرگز این مساله با اهدافی که مدنظر است سازگار نیست.

نایب رییس کمیسیون فرهنگی مجلس با اشاره به این که این مساله در کمیسیون مطرح و بررسی نشده گفت:در واقع دولت از مجلس دراین زمینه نظر نخواسته و این تنها یک اقدام دولتی است.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet