هدر موبایل
1389/04/21 12:28:00
سرویس دیگر رسانه‌ها_
عضو کمیسیون امنیت ملی:

غرب فقط به دنبال منافع خود است

**یک عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با اشاره به واکنش احتمالی غرب در برابر شروط اعلام شده از سوی ایران برای مذاکره گفت: تجربه نشان داده است که پیشنهادات ما برای غرب اهمیتی ندارد و آنها فقط به دنبال منافع خود هستند.

سیدعلی آقازاده، نماینده‌ی مردم رشت در خانه‌ ملت در گفت‌وگو با ایسنا، وعده‌های کشورهای غربی را غیرقابل اعتماد دانست و گفت: ما چندان به واکنش غرب توجه نمی‌کنیم و تا الان این‌طور بوده است که هر کدام حرف خود را می‌زدیم.

وی افزود: اینها با وجود بیانیه‌ی تهران و حسن نیت و همکاری متعارفی که جمهوری اسلامی ایران از خود نشان داده است، بر خلاف وعده‌ها و رفتارهای معمول دیپلماسی عمل کردند.

این نماینده‌ی مجلس معتقد است که عقب انداختن زمان مذاکرات نشانه ابتکار عمل و حرکت فعال جمهوری اسلامی ایران است.

عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس با بیان این‌که شروط اعلام شده شروطی جدید و غیرمعمول نیست، گفت: تا امروز عملکرد 1+5 و آمریکا در برخورد با پرونده‌ی هسته‌ای ایران به دور از قواعد بوده و فشارهایی را به ما وارد کرده‌اند.

وی افزود: این حق طبیعی ایران است که از دیدگاه غرب درباره‌ی ان.پی.تی، خلع سلاح هسته‌ای و بیانیه‌ی تهران مطلع شود.

آقازاده با بیان این‌که اداره جهان نباید منحصر به چند کشور باشد، اظهار کرد: امروز تمام دنیا با یک قطبی شدن و تک روی جهانی مقابله می‌کنند و طبیعی است که ایران هم به دنبال کسب مشارکت کشورهای موثر دیگر در جهان باشد.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet