هدر موبایل
1389/04/21 16:19:00
سرویس بین الملل
نایب رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی تاکید کرد

آمادگی ایران برای مذاکره در صورت پاسخ گروه وین به سئوالات جلیلی

**کوثری تاکید کرد، ایران آمادگی مذاکره با گروه وین را مشروط به ارائه پاسخ آنها به سوالات دبیر‌ شورای عالی امنیت ملی کشورمان دارد.

اسماعیل کوثری" نماینده تهران در مجلس شورای اسلامی درگفت و گو با خبرنگار خانه ملت با اشاره به درخواست گروه وین برای مذاکره با ایران بر سر تامین سوخت رآکتور تهران و در کنار آن بحث صدور قطعنامه 1929 خاطرنشان کرد: این رفتارها نشان دهنده نوعی سردرگمی در غرب به رهبری آمریکاست چرا که تصمیمات عجولانه و بی پایه و اساسی اتخاذ کرده است.

وی اضافه کرد: آمریکا و اروپایی ها با اتخاذ تصمیمات یکجانبه دیدند که هیچ کس جز خودشان ضرر نمی کنند؛ لذا بحث مذاکره ایران با گروه وین را مطرح کردند، در حالی که ما از همان ابتدا گفته بودیم که راه حل مساله هسته ای ایران چیزی جز مذاکره نیست و به همین دلیل نمایندگان ترکیه و برزیل را که در واقع نمایندگان آمریکا بودند پذیرفتیم و در این راستا بیانیه ای نیز صادر شد.

کوثری دلیل صدور قطعنامه 1929 را عجله و لجاجت آمریکایی ها و نیز وضعیت بغرنج رژیم صهیونیستی به دلیل حمله به کاروان آزادی توصیف کرد و گفت: آمریکایی ها از طرف رژیم صهیونیستی تحت فشار بودند و قصد داشتند با اقدامی عجولانه بیانیه ای صادر کنند تا مسائل رژیم صهیونیستی را تحت الشعاع قرار دهند.

وی افزود: آمریکایی ها امروز به این نتیجه رسیدند که این اقدام اشتباه است و بحث مذاکره با ایران را مطرح می کند.

نماینده مردم تهران تاکید کرد، اگر گروه وین آماده مذاکره با ایران است ما مشکلی با این مساله نداریم؛ اما آنها باید به سوالات مطرح شده توسط دبیر شورای عالی امنیت ملی کشورمان پاسخ داده و موضع شان را اعلام کنند.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet